Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2024

Dziś, 5 kwietnia w naszej szkole króluje kolor niebieski. Dekoracja z balonów przy wejściu, gazetka tematyczna na korytarzu i nawet niebieskie motyle "przyleciały"...
....a wszystko po to, aby przybliżyć całej społeczności zagadnienia związane z autyzmem.

2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu zwany także Światowym Dniem Wiedzy na temat Autyzmu. Dzień ten został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2007 roku w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat tego zaburzenia.

Właśnie dlatego młodzież i nauczyciele w szkole przyszli dziś ubrani na niebiesko na znak tolerancji i szacunku dla osób z autyzmem.
Wychowawcy podczas lekcji przekazywali najważniejsze informacje i wiedzę dotyczącą autyzmu swoim uczniom.
Uczniowie z klasy 7b wraz z opiekunem Panią Anną Maresz wyruszyli w teren uświadamiać społeczność lokalną czym jest autyzm. Rozmawiali z przechodniami i rozdawali wcześniej przygotowane ulotki.
Młodsi uczniowie z klas 4 stworzyli magiczną atmosferę wypuszczając w powietrze 40 niebieskich balonów napełnionych helem jako symbol jedności i solidarności z osobami z autyzmem.

Serdecznie dziękujemy młodzieży, ich rodzicom za zaangażowanie się, a Dyrekcji oraz nauczycielom za pomoc w organizacji tego wydarzenia.

Szczególne podziękowania dla Pani Doroty Sysoł, Przewodniczącej Rady Rodziców, za wsparcie naszego pomysłu i pomoc w jego realizacji.

Głównym pomysłodawcą wydarzenia, wykonawcą i opiekunem młodzieży była Pani Anna Maresz we współpracy z psychologiem szkolnym Anetą Tarnowską.

Wydarzenie uwiecznił na zdjęciach Pan Kamil Cygan.

Życzymy, aby szacunek do osób w spektrum autyzmu nie był tylko jednodniową akcją, ale stałym celem naszych działań
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Anna Maresz
Aneta Tarnowska