Światowy Dzień Ziemi

81a955ed 2a68 48de b097 30c10b9c0eb322 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętuje Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Święto to jest wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi i domagać się odpowiednich działań. Idea obchodów Dnia Ziemi została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona.

XXII Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej rozstrzygnięty

kon2119 kwietnia 2024 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XXII Powiatowego Konkursu Grafiki Komputerowej – Skołyszyn 2024.

Dawid Kuczała i Oliwier Wokurka finalistami XIII Powiatowego Turnieju Wiedzy „1 z 12”.

1 z 12aW dniu 18 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle odbył się XIII Powiatowy Turniej Wiedzy „1 z 12”. Pytania turniejowe dotyczyły interdyscyplinarnej wiedzy ósmoklasisty. Do Turnieju zgłoszono kilkudziesięciu uczniów ze szkół podstawowych powiatu jasielskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Gabriela Cichoń, Maja Dąbrowska, Maja Dybaś, Dawid Kuczała i Oliwier Wokurka.

KONKURS PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNY

Konkurs Przyrodniczo Ekologiczny 31W dniu 17 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny w ramach akcji edukacyjnej „Dbam o naszą planetę”. Konkurs zorganizowany został w związku z przypadającym 22 kwietnia Dniem Ziemi, skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych.

Inspiracje wiosenno – świąteczne w świetlicy szkolnej

page36To był niezwykły czas, pełen twórczej inspiracji i radości z oczekiwania na Święta Wielkanocne oraz wiosnę. Uczniowie na zajęciach świetlicowych wykonali piękne prace, dekoracje, którymi przystroiliśmy salę świetlicową. Zapraszam do galerii zdjęć.

WYNIKI STYPENDIADY WCZESNOSZKOLNEJ !!!

IMG 20240409 WA0002Uczniowie klas I – III zmierzyli się w grudniu z zadaniami ogólnopolskiego konkursu Stypendiada Wczesnoszkolna. Łącznie we wszystkich dyscyplinach konkursowych wzięło udział 47 dzieci z naszej szkoły, za które otrzymały wspaniałe nagrody, a czworo z nich zajęło wysokie lokaty:

Gminny Turniej Ruchu Drogowego

DSC 052912 kwietnia w Szkole Podstawowej w Nowym Żmigrodzie odbył się Gminny Turniej Ruchu Drogowego. Jest to impreza, która odbywa się cyklicznie w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W turnieju wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Gminy Nowy Żmigród.

II Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Zostań Mistrzem Pięknego Czytania”

DSC 0402W dniu 11 kwietnia 2024 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie odbył się II Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Zostań Mistrzem Pięknego Czytania” skierowany do uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach – oddzielnie dla klas IV – VI i VII – VIII ( każda szkoła mogła zgłosić maksymalnie 2 osoby do udziału w danym przedziale wiekowym). W konkursie wzięło udział 48 uczniów z czternastu szkół podstawowych z terenu powiatu jasielskiego.

Rozdanie nagród w konkursie " Lajkuję, nie hejtuję”

26 marca br. w  Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle odbyło się uroczyste rozdanie nagród  w IVPowiatowym Konkursie Plastycznym "Lajkuję, nie hejtuję”.
Organizatorami konkursu byli:Starostwo Powiatowe w Jaśle, Komenda Powiatowa Policji w Jaśle i Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle . Konkurs skierowany był  do uczniów z terenu powiatu jasielskiego w trzech kategoriach wiekowych:  klas IV - VI szkół podstawowych, klas VII - VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Celem konkursu była promocja bezpiecznego zachowania w Internecie, promocja tolerancji i postaw empatycznych.