• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

Witaj wiosno!

IMG20230316104635Wyczekując wiosny dzieci z klas pierwszych postanowiły założyć w salach zielony ogródek. Zgromadziły potrzebne materiały: doniczki, ziemię i nasiona. Następnie uczniowie zasiali przyniesione nasiona, a także zasadzili cebulki i różnorodne kwiaty. Kącik przyrody stał się miejscem do obserwacji kolejnych etapów wzrostu roślin.

 

 

Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa

zespół downaChoć większości ten dzień kojarzy się z pierwszym dniem wiosny, jest to także dzień zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z zespołem Downa.

21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.

 

 

STYPENDIADA  WCZESNOSZKOLNA WYNIKI !!!

SAVE 20230316 125627Uczniowie klas I – III zmierzyli się w grudniu z zadaniami ogólnopolskiego konkursu Stypendiada Wczesnoszkolna, do którego przystąpiło 88 szkół.

Łącznie we wszystkich dyscyplinach konkursowych wzięło udział 39 dzieci z naszej szkoły, za które otrzymały wspaniałe nagrody, a pięcioro z nich zajęło wysokie miejsca:

 

 

Podsumowanie Dnia Bezpiecznego Internetu 2023

plakaty21“Działajmy razem” to hasło obchodzonego 7 lutego 2023r.  Dnia Bezpiecznego Internetu, promującego działania zwiększające bezpieczeństwo w sieci. Dzieci i młodzież to grupy szczególnie narażone na niezliczone zagrożenia online, takie jak nieodpowiednie treści, czy fałszywe aplikacje. Dlatego ograniczenia w korzystaniu z internetu są tak samo ważne dla młodych ludzi, jak zasady zachowywania się offline. 

Powitanie wiosny

 

wiosna 

Już wkrótce zawita do nas wiosna, a z nią cieplejsze dni. Wreszcie zdejmiemy zimowe czapki.

Proponujemy powitać wiosnę szaloną fryzurą, którą uczniowie mogą zaprezentować w szkole 22 marca.

Samorząd Uczniowski zachęca koleżanki i kolegów do wykonania nietypowego, zwariowanego uczesania lub wiosennego nakrycia głowy. W tym dniu dozwolone szalone pomysły we wszystkich kolorach! Najciekawsze propozycje zostaną zaprezentowane na stronie szkoły.

Włączcie się do wspólnej zabawy!

GENERATOR NAUKI :miejsce gdzie zabawa łączy się z nauką

IMG 20230315 090243 35 marca 2023 roku uczniowie klasy 5B udali się autobusem szkolnym na zajęcia w Generatorze Nauki w Jaśle.
GEN to nowoczesne i innowacyjne miejsce , którego ekspozycje uzupełniają ofertę edukacyjną z przedmiotów: matematyka, fizyka, chemia, biologia oraz informatyka.
Są tutaj 62 stanowiska ekspozycyjne ustawione tematycznie: "Świat ruchu", "Wyprawa na Marsa".

Turniej Strzelecki o Puchar Dyrektora LO w Nowym Żmigrodzie

DSC 703523 lutego odbył się Turniej Strzelecki o Puchar Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Żmigrodzie, w którym udział wzięły dwie reprezentacje naszej szkoły. Drużyna  uczniów klasy 8b w składzie : Emilia Szczurek, Nadia Kania, Igor Stoś, Damian Stoś zdobyła II miejsce. Natomiast drużyna  z klasy 8a w składzie: Klaudia Mastej, Izabela Leśniak, Seweryn Wiatr, Adam Źrebiec  zajęła III miejsce. 

Uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet

DSC 7492Wszystkiego najlepszego, radości, szczęścia moc,

słoneczka wesołego, snów pięknych co noc.

Śpiewając idź przez życie, rozkwitaj jak ten kwiat

przy dobrym apetycie i w zdrowiu sto lat.

Wszystkiego najlepszego, radości, szczęścia moc,

słoneczka wesołego, snów pięknych co noc...

kuratorium

vulcan

archiwalna

jadlospis