3 Maja w Szkole Podstawowej w Nowym Żmigrodzie

W dniu wczorajszym, tj. 4 maja 2023 roku w Gminnym Ośrodku Kultury W Nowym Żmigrodzie odbyła się uroczysta akademia z okazji 232. rocznicy uchwalenia pierwszej w Polsce i w Europie konstytucji. Została ona przygotowana przez uczniów z klas 3a, 6a , 6b oraz członków działającego w szkole Klubu Europejskiego.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu oraz pieśni szkoły. Potem zebrani obejrzeli montaż słowno- muzyczny  oraz scenki przypominające, w jakich okolicznościach została uchwalona Konstytucja 3 Maja. Uroczysty nastrój podkreślały recytowane fragmenty poezji, piękne pieśni patriotyczne oraz historyczne stroje w barwach narodowych, które  doskonale przenosiły zebranych w realia XVIII wieku.

Była to piękna lekcja historii.

Akademię przygotowała pani Elżbieta Mezglewska – Kochanik, oprawę muzyczną zapewnił chór pod opieką pani Barbary Tomaszewskiej.

GALERIA: