• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

„Kim być i jaką szkołę wybrać?"

Zgodnie z wieloletnią tradycją  uczniowie klas ósmych uczestniczyli w Giełdzie Szkół organizowanej w Zespole Szkół Nr 3  w Jaśle. Szkoły ponadpodstawowe z terenu Powiatu Jasielskiego prezentowały swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2023/ 2024. Każda ze szkół ma do dyspozycji jedno stanowisko wystawiennicze, a zainteresowani uczniowie otrzymują informator o kierunkach kształcenia w liceach, technikach i szkołach branżowych. Giełda  ma  na celu pomóc uczniom w dokonaniu właściwego wyboru szkoły, w której będą się uczyć przez kolejnych kilka lat.

W styczniu odbyły się w naszej szkole warsztaty zawodoznawcze „Kim być?" skierowane dla uczniów klas ósmych. Zajęcia prowadziła pani Agnieszka Śliwa - doradca zawodowy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jaśle.

Dodatkowo nasi ósmoklasiści uczęszczali na  zajęcia z doradztwa zawodowego, uczestniczą w Dniach Otwartych oraz w spotkaniach z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych, którzy odwiedzają naszą szkołę.

Mamy nadzieję, że te działania pomogą uczniom dokonać właściwego wyboru miejsca ich dalszej edukacji.

20230505 130610

 

kuratorium

vulcan

archiwalna

jadlospis