Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Dnia 1 marca 2023 r. w naszej szkole odbył się  Turniej Wiedzy Pożarniczej   "MŁODZIEŻ  ZAPOBIEGA POŻAROM".

Do turnieju przystąpiło 38 uczniów  z klas 4-8. Uczniowie mieli do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 38 pytań . Nad prawidłowym przebiegiem czuwała komisja egzaminacyjna w składzie: Tomasz Źrebiec, Antoni Hućko oraz Stanisław Zoła. Po zakończonych eliminacjach uczniowie udali się do domów, a komisja do poprawiania prac i wyłonienia zwycięzców .
Zwycięzcą tegorocznego konkursu została uczennica klasy VI b -Julita Cichoń ,która rozwiązała test najlepiej i uzyskała wyniki 28,5 pkt na 38 możliwych. Aby rozstrzygnąć kolejne miejsca ,czyli drugie i trzecie ,konieczna była dogrywka między trzema uczennicami: Karoliną Spólnik, Aleksandrą Durał oraz Martyną Idzik, które zdobyły po 27,5 pkt . Dogrywka odbyła się na drugi dzień i przyniosła ostateczne rozwiązania . Drugie miejsce zajęła Martyna Idzik a trzecie Karolina Spólnik .Ostateczne miejsca na podium wyglądają następująco.
I miejsce - Julita Cichoń klasa VI b
 II miejsce - Martyna Idzik klasa VI b
 III miejsce - Karolina Spólnik VI b
Pierwsze dwie uczennice będą reprezentować naszą szkolę w zawodach gminnych, które odbędą się  29 marca 2023r.
Organizatorzy turnieju gratulują  wszystkim uczestnikom udziału w turnieju oraz wiedzy, natomiast najlepsi uczniowie tegorocznej edycji otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe podczas najbliższego apelu.
                                                                                                                                   Tomasz Źrebiec