Pierwszy turniej w piłce nożnej halowej dziewcząt o puchar Wójta Gminy Nowy Żmigród.

30 marca 2023 roku  na hali sportowej w Nowym Żmigrodzie , odbył siępierwszy  turniej w piłce nożnej halowej dziewcząt ze szkół podstawowych. W zawodach  wzięło udział  osiem drużyn: SP Łężyny, SP Nienaszów, SP Krempna, SP Cieklin, SP Samoklęski, SP Osiek Jasielski oraz dwa zespoły SP Nowy Żmigród.

Dziewczęta    rywalizowały w eliminacjach   w  dwóch grupach grając  „każdy z każdym”, następnie systemem pucharowym o miejsca. Mecze o miejsca były bardzo  emocjonujące i wyrównane a o  końcowych rozstrzygnięciach w spotkaniach  o  miejsca: siódme, piąte i trzecie decydowały   konkursy rzutów karnych.

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

- miejsce I      Szkoła Podstawowa w Łężynach,

- miejsce II     Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie  zespół „2”,

- miejsce III    Szkoła Podstawowa w Nienaszowie,

- miejsce IV    Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie  zespół „1”,

- miejsce V     Szkoła Podstawowa w Osieku Jasielskim,

- miejsce VI    Szkoła Podstawowa w Cieklinie,

- miejsce VII   Szkoła Podstawowa w Krempnej,

- miejsce VIII  Szkoła Podstawowa w Samoklęskach.

Najlepszą zawodniczką MVP turnieju została Kinga Marszał ze Szkoły Podstawowej w Łężynach a najlepszą bramkarką Klaudia Mastej ze Szkoły Podstawowej w Nowym Żmigrodzie.

Organizatorem turnieju był pan Stanisław Zoła  a  zawody sędziowali : panowie Tomasz  Źrebiec   i  Antoni Hućko.

Organizatorzy składają sportowe  podziękowania Wójtowi Gminy Nowy Żmigród panu Grzegorzowi Barze oraz Gminnej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych sponsorom turnieju.

GALERIA: