Podsumowanie akcji "Dzień Kundelka"

25 października obchodzimy Dzień Kundelka. Święto przypada w dniu przyjęcia „Ustawy o Ochronie Zwierząt”, zaś październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt.

Nasza szkoła również włączyła się w obchody. Chętni uczniowie przynieśli zdjęcia swoich ulubieńców, z których powstała sympatyczna wystawa. Niektórzy oddali kilka fotografii, ale na plansze- ze względu na ograniczne miejsce- trafiło jedno zdjęcie z imieniem psa.

W akcję zaangażowało się 59 uczniów z klas: 1b, 2b, 3a, 3b, 4a, 4b, 5a, 5b, 6a, 6b, 7, 8a. Każdy uczestnik dostał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę wręczoną przez panią wicedyrektor Bernadetę Olejko.

Pomysłodawcą pokazu był samorząd uczniowski. Nagrody ufundowały opiekunki organizacji, panie Barbara Świerzowska i Małgorzata Tłuściak oraz pan Wiktor Wiśniewicz- miejscowy lekarz weterynarii.

Dziękujemy uczniom za udział w akcji. Cieszymy się, że w naszej szkole jest tak wielu miłośników zwierząt! Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Barbara Świerzowska, Małgorzata Tłuściak

GALERIA: