Podsumowanie Dnia Bezpiecznego Internetu 2023

“Działajmy razem” to hasło obchodzonego 7 lutego 2023r.  Dnia Bezpiecznego Internetu, promującego działania zwiększające bezpieczeństwo w sieci. Dzieci i młodzież to grupy szczególnie narażone na niezliczone zagrożenia online, takie jak nieodpowiednie treści, czy fałszywe aplikacje. Dlatego ograniczenia w korzystaniu z internetu są tak samo ważne dla młodych ludzi, jak zasady zachowywania się offline.

W trakcie całej akcji chciałam zachęcić wszystkich do zastanowienia się nad tym, jak korzystamy z nowych technologii oraz co możemy zrobić na rzecz zwiększenia swojego bezpieczeństwa.

Temat bezpieczeństwa został zrealizowany we wszystkich klasach od IV do VIII oraz w klasie IIa na dodatkowych zajęciach informatycznych w różnej formie, były filmiki, pogadanki, quizy czy rozwiązywanie krzyżówek.

Wielu uczniów wzięło udział w konkursie na plakat promujący bezpieczeństwo w sieci, powstały bardzo ciekawe prace. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce:

Julia Leputa kl.5b oraz Zuzanna Leputa kl.8a

II miejsce:

Julia Zawada kl. 5b oraz Karolina Such kl.7a

III miejsce:

Maja Łukaszewska kl. 5b, Igor Głowacki kl. 4b oraz Sebastian Wyżkiewicz i Patryk Sztelma kl.4a

Wyróżnienie:

Szymon Nawracaj kl. 8a, Natalia Mrugał kl. 5a, Nadia Grzywacz kl. 5a, Maja Maresz kl. 5a, Milena Lisowska kl. 5a, Anna Adamik kl. 5a, Cyprian Wielgosz kl. 5a, Michał Such kl. 5a i Wiktoria Bugała kl. 4b.

Wszystkich zapraszam za rok i dziękuję za włączenie się do tegorocznej akcji.

Renata Piątkowska

GALERIA: