Święta majowe w świetlicy szkolnej

Ostatni tydzień kwietnia poświęcony był tematyce świąt majowych. Nasi uczniowie podczas zajęć świetlicowych zapoznali się z symbolami narodowymi oraz świętami, które są ważnym elementem dziedzictwa narodowego. Dzieci dowiedziały się, dlaczego należy szanować flagę oraz pozostałe symbole narodowe. Rozmawialiśmy także na temat Konstytucji.

Tematyka tych świąt była okazją do pogadanek i rozmów z wychowankami naszej świetlicy o rozbudzaniu szacunku dla ludzi pracy, symbolach narodowych, patriotyzmie i znaczeniu Ojczyzny w naszym życiu. Podczas zajęć plastycznych uczniowie malowali farbami symbole narodowe, wycinali z papieru kolorowego flagi Polski, wykonywali z krepiny biało – czerwone kwiaty oraz wykonali gazetkę tematyczną. W trakcie zajęć muzycznych wychowankowie świetlicy słuchali pieśni patriotycznych.

Beata Piekuś – Durał

GALERIA: