SZKOLNE OBCHODY „ NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”

1 marca jest dniem, w którym oddajemy hołd „Żołnierzom Wyklętym”, ludziom zaangażowanym w działalność podziemia niepodległościowego. Żołnierze , którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni. Pragnęli kontynuować walkę przeciwko sowietyzacji Polski. W wielu przypadkach, za niezłomną postawę wobec komunistycznego reżimu i jego służb, żołnierze podziemia musieli złożyć najcenniejszą ofiarę – własne życie.

W naszej szkole obchody odbyły się 28.02.2023 r. Uroczystość przebiegała w następującej formie. Wcześniej chętni uczniowie z klas I- IV   przygotowywali „ Portrety Bohaterów” , które stanowiły elementy dekoracji uroczystości. Prace te brały udział także w konkursie plastycznym . Uczniowie klas IV – VIII mieli za zadanie przygotować klasowo lub indywidualnie pieśni lub piosenki o tematyce żołnierskiej.

Apel rozpoczął się przemówieniem pani dyrektor Alicji Witkowskiej , które wprowadziło zebranych w podniosły nastrój.  Następnie Emilia Szczurek z kl. VIII b przybliżyła istotne znaczenie tego święta. W dalszej części apelu uczniowie z poszczególnych klas prezentowali przygotowane pieśni. Śpiewali przy akompaniamencie własnym lub z podkładem muzycznym. To była wspaniała lekcja patriotyzmu i historii.

Solo wystąpili: Sebastian Wyżkiewicz z kl. 4a, Natalia Mrugał kl. Va, Miłosz Miśkowicz kl. Va, Maja Dybaś kl.VII, Kinga Korzeń kl. VII, Oliwia Łącka kl. VIIIa, Adam Kazecki kl. VIII b

Wyniki konkursu plastycznego:

Wojciech Winiarski

Anna Zagórska

Lena Telma

Soliści i nagrodzeni w konkursie plastycznym otrzymają pamiątkowe dyplomy i upominki .

Wszystkie występujące klasy otrzymały słodkie upominki.

Fundatorzy nagród: Rada Rodziców, panie- B. Marszał i B. Tomaszewska