Szkolny Konkurs Mistrz Tabliczki Mnożenia II edycja

Mistrz Tabliczki Mnożenia
II edycja

Cele konkursu:
Rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów.

Kształcenie umiejętności zastosowania prostych rachunków pamięciowych w rozwiązywaniu problemów z życia codziennego.

Regulamin Konkursu

1. Konkurs przeprowadzony jest w oddzielnych grupach wiekowych dla klas       I-VIII.

2. Konkurs jest dwuetapowy.

I etap (klasowe eliminacje)

• Odbędzie się w klasach w dniach 7.02.2023r.
  • Przystąpią do niego wszyscy uczniowie klas I-VIII.
  • Zadaniem uczniów będzie wykonanie jak największej liczby zadań w sposób poprawny w ciągu 20 minut.
  • Zadania konkursowe będą dotyczyć umiejętności wykonywania rachunków pamięciowych i zastosowanie tabliczki mnożenia i dzielenia w zadaniach.

II etap

• Uczestniczyć w nim będą uczniowie, którzy osiągną najwyższe wyniki w pierwszym etapie (po trzy osoby z każdego poziomu klasy).
  • Odbędzie się w wyznaczonym przez organizatora terminie.
  • Zwycięzcą, czyli mistrzem tabliczki mnożenia na poziomie danej klasy zostanie uczeń, który uzyska najwyższy wynik w obu etapach łącznie.

W konkursie zostaną również wyłonieni wicemistrzowie.

• Wszyscy uczestnicy drugiego etapu otrzymają dyplom i ocenę z przedmiotu matematyka, zaś mistrzowie i wicemistrzowie zostaną dodatkowo nagrodzeni upominkami.

Zakres materiału:
Klasy I-III: rachunek pamięciowy w zakresie 100.

Klasy IV: rachunek pamięciowy w zakresie 1000.

Klasy V-VIII: rachunek pamięciowy i pisemny.

Organizatorzy:
Teresa Niemiec, Mirosław Biernacki, Andrzej Merchwa.