Udział klasy 5a w akcji „Szkoła pamięta"

Przełom października i listopada to czas, kiedy porządkujemy groby, mogiły żołnierskie, miejsca pamięci narodowej, palimy znicze, wspominamy bliskich zmarłych i tych, którzy walczyli o wolność Polski.

28 października 2022 r. uczniowie klasy 5a ,włączając się w ogólnopolską akcję „Szkoła Pamięta”, udali się na cmentarz w Nowym Żmigrodzie pod pomnik ofiar okupacji hitlerowskiej oraz na kwatery żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej. Uczniowie złożyli kwiaty i zapalili symboliczne znicze oraz pomodlili się w intencji wszystkich zmarłych nauczycieli. To była chwila zadumy nad życiem, nad tymi, których już z nami nie ma i moment do głębokiej refleksji nad słowami księdza Twardowskiego: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”.

Opiekunami byli : ksiądz katecheta Jarosław Młodecki, pani Iwona Turek, pan Ryszard Turek