Udział w akcji „Szkoła pamięta 2022”

Po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Ma ona na celu upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci w historii naszego kraju.

28 października 2022 roku uczniowie klas VIII b i VII a przygotowali prezentacje multimedialne poświęcone wybitnym Polakom, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Bartek i Adam z klasy VIII b oraz Maja i Tymoteusz z klasy VII a przybliżyli swoim kolegom i koleżankom życie i działalność Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego i Józefa Hallera oraz przedstawili ich rolę w odbudowaniu niepodległej Polski. W trakcie prezentacji nawiązali również do związku tych postaci z naszym rejonem oraz odpowiadali na pytania swoich kolegów.

Ryszard Turek