WIGILIA w klasie 3A

Boże Narodzenie to wyjątkowe święta skupiające przy wigilijnym stole wszystkie rodziny. To czas miłości, przebaczenia, pojednania.

Przygotowując się do świąt na początku grudnia dzieci upiekły w szkole pierniczki. Ich zapach rozchodził się po korytarzach. Już wtedy wszyscy poczuli świąteczną atmosferę.

W dniu 19 grudnia wieczorem odbyło się w naszej klasie spotkanie wigilijne, na które dzieci przyszły z rodzicami, nie zabrakło również ks. wikarego, który przygotowuje uczniów do Pierwszej Komunii Świętej.

Uroczystość rozpoczęły dzieci deklamując wiersze, śpiewając i grając kolędy.

Następnie była modlitwa, wysłuchanie Ewangelii wg św. Łukasza, dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń.

Ze smakiem wszyscy zjedli barszcz z uszkami, pierogi, a także deser. Podczas wspólnego kolędowania dzieci przyozdabiały pomarańcze goździkami, wręczały rodzicom upominki. Również na dzieci czekała słodka niespodzianka.

Ta wigilia, na pewno na długo pozostanie wszystkim w pamięci.

Beata Pieszczoch