Wycieczka do Żarnowca

W obecnym roku przypada 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej- patronki 2022r. Z tej okazji uczniowie klas szóstych wybrali się do Żarnowca.

Pojechaliśmy autobusem szkolnym do muzeum pisarki. Mieści się ono w domu, który Konopnicka otrzymała od narodu dla uczczenia 25-lecia pracy twórczej. Zobaczyliśmy salon, jadalnię, kuchnię i biuro. Zainteresowanie wzbudziły ciekawe eksponaty jak: rękopisy, strój krakowski, skrzynie na ubrania, obrazy oraz porcelana. Wysłuchaliśmy również nagrania „Roty”. Pani przewodniczka przekazała nam wiele ciekawostek o życiu pisarki, która była także podróżniczką, tłumaczką i opiekunką wiejskich dzieci.

Wychodząc z muzeum , wpisaliśmy się do pamiątkowej księgi. Następnie poszliśmy do kafejki oraz spacerowaliśmy po pięknym, jesiennym parku.

Wycieczkę zorganizowali nasi wychowawcy: pani Małgorzata Tłuściak i pan Tomasz Źrebiec.

Nadia Suchan, Michał Kmiecik, Gabriel Liszka