Ziemia - planeta ludzi

"Nieważne, czy jesteś mały czy duży, dbaj o swoją Ziemię, bo ona ci służy", "Sprawa sercom wszystkim bliska to ochrona środowiska"- takie słowa można było usłyszeć podczas przedstwienia przygotowanego dla uczczenia Dnia Ziemi. W Polsce obchodzimy go od 33 lat.  Z tej okazji uczniowie naszej szkoły obejrzeli w GOK-u program ekologiczny uświadamiający problemy współczesnego środowiska spowodowane głównie działaniami człowieka.

O degradacji natury opowiedziały takie postacie jak Las, Powietrze, Rzeka, Pszczoła i sama pani Ziemia szukająca ratunku u lekarza. W zabawnej scence pojawili się  Kargul, Pawlak, Mania i wnuczka Ania, która skutecznie przekonała starsze pokolenie do działań proekologicznych. Występujący uczniowie przypomnieli zasady segregowania i utylizacji odpadów oraz podkreślili, jak ważne dla środowiska jest zachowanie każdego z nas. Przedstawienie dopełniły  piosenki w wykonaniu solistów i grupy, której towarzyszył akordeonista. Program przygotowali uczniowie klas czwartych, 6b oraz Samorząd Uczniowski z opiekunkami Barbarą Świerzowską i Małgorzatą Tłuściak.