Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

Patron szkoły

Patron szkoły (32)

wtorek, 12 lipiec 2022 12:28

Odnowiona tablica poświęcona bł. Wł. Findyszowi

Napisane przez
8 lipca 2022 r. została odnowiona tablica poświęcona naszemu Patronowi. Zdjęcia bł. ks. Władysława Findysza z różnych okresów jego życia podarował szkole Piotr Figura.
Bardzo dziękujemy!
czwartek, 23 czerwiec 2022 15:18

DZIEŃ PATRONA

Napisane przez

W poniedziałek , 20 czerwca 2022 r. obchodziliśmy Święto Szkoły, czyli Dzień Patrona. Jak przystało na świętowanie w tym dniu  uczestniczyliśmy  w Mszy świętej.  W 2006 r. bowiem przyjęliśmy imię, bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika, które szkole przynosi dumę i chlubę; imię, którego nie musimy się wstydzić, ponieważ nasz patron jest niekwestionowanym autorytetem  dla wierzących.

Drugą część obchodów stanowił apel poświęcony osobie  naszego patrona na tle pięknej prezentacji, na którą  składały się wiersze, piosenki i pieśni religijne.

niedziela, 19 czerwiec 2022 12:15

Zapraszamy na Dzień Patrona

Napisane przez

 

 

Dzień Patrona

błogosławionego księdza

Władysława Findysza - Męczennika

 

20 czerwca 2022 roku

17 lat temu 19 czerwca 2005 roku w Warszawie

odbyła się uroczysta beatyfikacja księdza

Władysława Findysza.

sobota, 19 czerwiec 2021 16:46

W przeddzień obchodów Dnia Patrona Szkoły

Napisane przez
W tym roku uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona odbędzie się 21 czerwca (poniedziałek) na Hali Sportowej w Nowym Żmigrodzie o godz. 1015.

Kult błogosławionego księdza Władysława Findysza znany jest nie tylko w Nowym Żmigrodzie. W poszukiwaniu śladów Patrona naszej szkoły wyruszyli uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły.

W przeddzień obchodów Dnia Patrona zapraszamy w wirtualną podróż śladami bł. ks. Władysława Findysza – Męczennika.


piątek, 30 kwiecień 2021 09:21

Różaniec z wizerunkiem bł. ks. Władysława Findysza

Napisane przez
22 kwietnia 2021 roku do kącika Patrona został zakupiony różaniec. W medaliku – łączniku różańca po jednej stronie znajduje się wizerunek bł. ks. Władysława Findysza, a po drugiej wizerunek Matki Bożej Bolesnej Królowej Gór w Skalniku. Paciorki są w kolorze czarnym, a cały różaniec zakończony jest papieskim krzyżykiem.
 
Różaniec stanowi piękną pamiątkę z Sanktuarium bł. ks. Władysława Findysza.

wtorek, 25 sierpień 2020 13:24

Nowe pamiątki z wizerunkiem naszego Patrona

Napisane przez
W sierpniu bieżącego roku w naszej gablocie poświęconej Patronowi Szkoły bł. ks. Władysławowi Findyszowi znalazły się pamiątkowe obrazki oraz widokówka z krzyżem pamięci.

Pierwsze trzy zostały wydane z okazji 30. rocznicy sakry biskupiej abp Edwarda Nowaka.

Na widokówce jest krzyż pamięci bł. ks. Findysza, który został poświęcony 23 sierpnia 2020 roku podczas odpustu.

Trzeci obrazek to pamiątka od biskupa Edwarda Białogłowskiego, wydany w XV rocznicę beatyfikacji ks. Władysława Findysza obrońcy praw Bożych i ludzkich.

19 czerwca to szczególny dzień dla naszej parafii i szkoły.

15 lat temu 19 czerwca 2005 roku w Warszawie

odbyła się uroczysta beatyfikacja księdza

Władysława Findysza.

Powróćmy do tego wydarzenia.

Przeżyjmy na nowo te podniosłe chwile

i przypomnijmy sobie

drogę do świętości naszego Patrona.

 

Zapraszam do zapoznania się z poniższą prezentacją.

 
Maria Gołębiowska-Bugno
 
13 grudnia br. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona. Ten dzień rozpoczęliśmy uroczystą mszą w kościele parafialnym w Nowym Żmigrodzie. Następnie przeszliśmy na salę gimnastyczną, gdzie odbył się apel. Na wstępie pani dyrektor wygłosiła przemówienie, w którym przybliżyła nam okoliczności nadania naszej szkole imienia bł. Ks. Władysława Findysza. Zwieńczeniem tego dnia było przedstawienie przygotowane przez panią Marię Gołębiowską-Bugno.
Magdalena Nowacka kl 6a
(Nowinki szkolne, grudzień 2018)
13 grudnia 2017r. nasza szkoła obchodziła Dzień Patrona, którym jest bł. ks. Władysław Findysz - Męczennik. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w kościele parafialnym w Nowym Żmigrodzie przez księdza proboszcza Stanisława Szajnę. Do liturgii włączyli się aktywnie uczniowie, którzy pełnili rolę ministrantów, prowadzili modlitwę wiernych, wystąpili w poczcie sztandarowym oraz w scholi. Na zakończenie było ucałowanie relikwii i modlitwa o kanonizację bł. ks. Władysława Findysza. Po mszy św. udaliśmy się do szkoły, gdzie wysłuchaliśmy montażu  słowno – muzycznego przygotowanego pod kierunkiem pani katechetki Marii Gołębiowskiej – Bugno. Na scenie, gdzie centralne miejsce zajmował portret patrona, wystąpili uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Dzień Patrona obchodzony jest w dniu urodzin bł. ks. Findysza w tym roku wypadła 110 rocznica. Z tej okazji pani katechetka upiekła dla wszystkich pyszne pierniczki, które rozdawane były na zakończenie przedstawienia. Myślę, że ostatnia część tego szczególnego dla naszej szkoły dnia najbardziej przypadła uczniom do gustu.
Sylwia Łącka
(Nowinki szkolne, grudzień 2017)
 
  
  
fot. ks. Rafał Majerski
Strona 1 z 4