Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

Profilaktyka

Profilaktyka (25)

poniedziałek, 25 październik 2021 11:18

Program profilaktyki uzależnień w formie warsztatów słowno – muzycznych

Napisane przez
22 października br. odbył się KONCERT PROFILAKTYCZNY „DROGA DONIKĄD”.  Na scenie GOK-u w Nowym Żmigrodzie zaprezentował się  gitarzysta Arkadiusz Zawiliński. W trakcie spotkania, zorganizowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie dla uczniów z klas VII – VIII artysta mówił o potrzebie wzorców, wpływie grupy rówieśniczej na jednostkę, o niebezpieczeństwie uzależnień. Zachęcał do dyskusji na temat zainteresowań młodych ludzi oraz zagrożeń we współczesnym świecie. Muzyk przestrzegał młodych ludzi przed sięganiem po używki. Zachęcał do bycia odpowiedzialnym, kreatywnym i do spełniania swoich marzeń. Swoją prelekcję urozmaicał autorskimi utworami muzycznymi. Spotkanie bardzo podobało się uczniom. Koncert odbył się w ramach realizacji w szkole programu profilaktycznego.  Mamy nadzieję, że ta nietypowa lekcja profilaktyki będzie dla młodych ludzi szkołą podejmowania właściwych decyzji.
czwartek, 09 wrzesień 2021 17:01

Wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży

Napisane przez
Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

 

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 Szczegóły: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/800-800-605---ruszyla-calodobowa-bezplatna-infolinia-dla-dzieci-mlodziezy-rodzicow-i-pedagogow-pomagamy

poniedziałek, 14 czerwiec 2021 11:51

Pakiet materiałów profilaktycznych od GKRPA

Napisane przez
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie przekazała nam pakiet materiałów profilaktyczno-edukacyjnych w postaci broszur, ulotek i plakatów dotyczących DOPALACZY. Materiały zostaną przekazane uczniom z klas IV-VIII oraz rodzicom.
 
Ulotki dla uczniów:                                                                 Broszury dla rodziców:
„Bądź ostrożny baw się bezpiecznie”.                                „Nie miałam pojęcia, że to dopalacze …”
„O krok od tragedii”.                                                              „Dopalacze - czemu są tak niebezpieczne”
„Dopalacze – nie ignoruj problemu”.                                 „Dopalacze - gdzie szukać pomocy?
„Dopalacze niosą śmierć. Nie ryzykuj!”                             „Dopalacze - zachowaj czujność?
„Makabryczne konsekwencje”.
„Narkotyki? Dziękuję nie próbuję”.
 
Dziękujemy za przekazane materiały profilaktyczne. 
poniedziałek, 31 maj 2021 08:21

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

Napisane przez
Barbara Świerzowska
piątek, 14 maj 2021 09:34

OGŁASZAMY TYDZIEŃ ULGI DLA UCZNIÓW !

Napisane przez
Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Tydzień ulgi organizowanego przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Oznacza to, że tydzień od 17 do 21 maja będzie bez: odpytywania, sprawdzianów, kartkówek, zadań domowych.

Zdaniem specjalistów z Uniwersytetu Jagiellońskiego, powrót do szkół to dla dzieci z jednej strony radość, z drugiej zaś lęk związany z koniecznością ponownego nawiązania relacji z nauczycielami i sprostania ich wymaganiom. By zaradzić tym problemem Instytut Psychologii UJ organizuje „Tydzień ulgi”.

Pandemia i społeczna izolacja to szczególnie trudny czas dla uczniów. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do dyrektorów, nauczycieli: podarujmy młodzieży tydzień bez sprawdzianów i zadań domowych. Wszystko to po to, aby obniżyć stres towarzyszący dzieciom na co dzień i zadbać o dobrostan psychiczny uczniów i  nauczycieli  – tak na stronie Instytutu Psychologii UJ (https://psychologia.uj.edu.pl/tydzien-ulgi) prof. Aleksandra Gruszka-Gosiewska wyjaśnia, jaki cel przyświeca projektowi.

Do programu przystąpiło już ponad 1900  szkół z całej Polski. 
 
poniedziałek, 25 styczeń 2021 11:17

Hejt wśród dzieci - działania KPP

Napisane przez
Spot profilaktyczny "Hejt wśród dzieci i młodzieży", skierowany głównie do rodziców,
powstał w ramach realizowanego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań.

https://www.youtube.com/watch?v=aVaJNogCIno&feature=emb_title

wtorek, 24 listopad 2020 10:30

Działalność profilaktyczna szkoły

Napisane przez
W listopadzie dzięki funduszom otrzymanym z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych szkoła zakupiła pakiet ulotek profilaktycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczniowie po powrocie do szkoły otrzymają zestaw ulotek:

„Dlaczego milczysz, kiedy widzisz PRZEMOC?”

„Uwaga! DOPALACZE – fakty i mity”

„Czy wiesz, jak wpływa na Ciebie ALKOHOL?”

W szkole umieszczone zostaną także plakaty profilaktyczne.

Strona 1 z 3