Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

SPORT (31)

13 czerwca 2022 roku w Osieku Jasielskim odbyły się zawody lekkoatletyczne szkół podstawowych dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Otylia Baran, Anna Olearska, Eliza Zoła, Amelia Żarnowska,  Zuzanna Krowicka,  Maja Dąbrowska,  Sebastian Źrebiec,  Miłosz Merchwa,  Wiktor Kania i Szymon Miśkowicz.

W turnieju brały udział szkoły: Szkoła Podstawowa w Osieku Jasielskim, Szkoła Podstawowa w Samoklęskach, Szkoła Podstawowa w Zawadce Osieckiej, Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie.

Zawodnicy startowali w następujących konkurencjach: bieg na dystansie 60m, skok w dal z miejsca, rzut piłką lek. 3 kg, bieg sztafetowy 4X 400m dziewcząt i chłopców.

O końcowym wyniku decydowała suma punktów uzyskanych we wszystkich konkurencjach  przez zawodniczki i zawodników z poszczególnych szkół.  

Po podliczeniu wyników zawodów  kolejność przedstawia się następująco :

I miejsce SP Nowy Żmigród,

II miejsce SP Osiek Jasielski,

III miejsce  SP Samoklęski,

IV miejsce SP Zawadka Osiecka.

Nasi reprezentanci spisali się znakomicie walcząc z upałem i rywalami a najlepszą lekkoatletką  turnieju została Otylia Baran ze Szkoły Podstawowej w Nowym Żmigrodzie. Dla  wszystkich zawodników podziękowania i  wielkie brawa. Opiekunami naszej drużyny byli panowie: Stanisław Zoła i Antoni Hućko.

Dziękujemy panu wójtowi Grzegorzowi Barze za udostępnienie na zawody autobusu szkolnego.

W dniu 31 maja 2022 roku na hali sportowej w Nowym Żmigrodzie,  odbył się wojewódzki turniej barażowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. O jedno miejsce premiowane awansem do finału wojewódzkiego  walczyło trzy zespoły: Szkoła Podstawowa w Żołyni, Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Mielcu, Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie.

Po wyrównanej walce w której  wszystkie spotkania kończyły się tie – breakami do finału wojewódzkiego awansowała Szkoła Podstawowa z Mielca, Szkoła Podstawowa z Nowego Żmigrodu zajęła drugie miejsce, trzecia była Szkoła Podstawowa w Żołyni. Najlepszą zawodniczką zawodów została wybrana  Maja Miśkowicz z Nowego Żmigrodu. Ostatecznie Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie zakończyła rozgrywki na 5 miejscu w województwie na 1148 szkół.

Organizatorem zawodów był pan Stanisław Zoła, a nad sportowym przebiegiem zawodów czuwali panowie Grzegorz Janusz sędzia PZPS i pan Antoni Hućko .

Organizatorzy zawodów składają serdeczne podziękowania wójtowi Gminy Nowy Żmigród panu Grzegorzowi Barze, dyrekcji Szkoły Podstawowej w Nowym Żmigrodzie, pracownikom szkolnej stołówki i obsłudze hali sportowej.

 

Dnia 12 maja 2022 r. w hali GOSiR Jedlicze odbył się półfinał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W zawodach udział brały: Szkoła Podstawowa nr 1 w Sanoku,  Szkoła Podstawowa z Bóbrki powiat leski, Szkoła Podstawowa w Jedliczu oraz  Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie.

Nasza drużyna zajęła 2 miejsce. Tym samym dziewczyny mają możliwość gry w barażach o awans do finału wojewódzkiego.

Skład drużyny: Natalia Warzecha, Maja Miśkowicz, Oliwia Przybyłowska, Marcelina Nawracaj, Anna Olearska, Milena Głowacka, Maja Dybaś, Julia Dynia, Martyna Idzik, trener - Stanisław Zoła.

Dziewczynom i trenerowi  gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

1. Międzygminny Turniej Piłki Nożnej Halowej Chłopców Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Nowy Żmigród 28.04.2022r.

2. Międzygminny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Nowy Żmigród 29.04.2022r.

3. Międzygminny Turniej Piłki Siatkowej „OPEN” o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy  Nowy Żmigród 30.04.2022r.

środa, 16 marzec 2022 19:03

„Trzymaj formę” i graj w siatkówkę!

Napisane przez
15 marca na godzinie z wychowawcą klasy piąte rozegrały miniturniej piłki siatkowej. Reprezentanci obu zespołów, czyli drużyna dziewcząt, chłopców i skład mieszany,  rozegrali trzy sety, bo na tyle pozwolił czas trwania lekcji. Rywalizacja była zacięta , pokazała sportowego ducha walki, a każdy zdobyty punkt przyniósł wiele satysfakcji.  W turnieju zwyciężyła klasa 5b nagrodzona pucharem. Oba zespoły dostały dyplomy i słodycze ufundowane przez wychowawców.

Rozgrywki odbyły się w ramach realizacji programu „Trzymaj formę”. Dodatkowo były ciekawą i pożytecznie spędzoną lekcją wychowawczą.

Małgorzata Tłuściak, Tomasz Źrebiec

"Trzymaj formę"
"Trzymaj formę"
"Trzymaj formę"
"Trzymaj formę"

piątek, 10 grudzień 2021 18:21

Wyjazd na lodowisko

Napisane przez
9 grudnia, słoneczna pogoda, kilka stopni mrozu  to idealny dzień na wyjazd na lodowisko. 53 uczniów naszej szkoły (z klas IV-VIII) wraz z opiekunami, zaopatrzonych w czapki, rękawiczki i oczywiście maseczki wyjechało do Krosna doskonalić jazdę na łyżwach.

Celem wycieczki było popularyzowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego, nauka i doskonalenie umiejętności jazdy na łyżwach,  integracja młodzieży szkolnej oraz oczywiście dobra zabawa.

Organizatorem wyjazdu był nauczyciel wychowania fizycznego pan Stanisław Zoła.

Po wejściu na taflę lodową okazało się, że niektórzy świetnie radzą sobie na lodzie. Tym, którzy stawiali „pierwsze kroki”  w nauce jazdy na łyżwach oprócz opiekunów i starszych kolegów pomagały zaprzyjaźnione „pingwiny”. Bardzo pomocna okazała się również „banda”. Byli też tacy, którzy zaliczyli kilka upadków, ale i tak na lodowisku panowała świetna atmosfera, wszystkim dopisywał doskonały humor.

1,5 godziny minęło bardzo szybko i niestety trzeba było opuścić lodowisko. Aby zregenerować utracone siły udaliśmy się do restauracji McDonald's, a następnie do kina Helios na zabawny, a zarazem wzruszający film familijny ,,Clifford. Wielki czerwony pies".

W drodze powrotnej wszyscy uznali, że wyjazd był bardzo udany i należy go powtórzyć.

Opiekunami byli: p. S. Zoła,  p. A. Hućko, p. K. Jurkowska i p. J. Kmieć.


piątek, 10 grudzień 2021 08:24

MIĘDZYSZKOLNE TURNIEJE SPORTOWE

Napisane przez
W ostatnim czasie nasza szkoła zorganizowała dwa turnieje sportowe:

1. Halowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych

2. Turniej Piłki Siatkowej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Nowy Żmigród

Celem zawodów było: popularyzowanie i podnoszenie poziomu gry w piłkę nożną i  w siatkówkę, propagowanie zasad fair-play w rywalizacji sportowej, kulturalnego kibicowania, możliwość wymiany doświadczeń w pracy z dziećmi oraz nawiązywanie kontaktów między szkołami.

Koordynatorem turniejów był nauczyciel wychowania fizycznego pan Stanisław Zoła.

W halowym turnieju piłki nożnej, uczestniczyło 8 drużyn z następujących szkół: SP Dębowiec, SP Osiek Jasielski, SP Samoklęski, SP Cieklin, SP Nowy Żmigród (kl.6),  SP Łężyny, SP Łysa Góra, SP Nowy Żmigród (kl.5). Nasze drużyny zajęły: 5miejsce (kl.6) i 8 miejsce (kl.5) 

Zdjęcia z turnieju można zobaczyć na stronie: https://nowyzmigrod24.pl/wiadomosci/2772-halowy-turniej-pilki-noznej-szkol-podstawowych-w-nowym-zmigrodzi.html

W Turnieju Piłki Siatkowej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Nowy Żmigród wzięło udział 6 drużyn z następujących szkół: SP Nowy Żmigród, SP Dukla, SP Osobnica, SP Dębowiec, SP Samoklęski i SP Krempna.

Drużyna z naszej szkoły zajęła I miejsce.

Fundatorem nagród dla wszystkich zawodników był Wójt Gminy Nowy Żmigród pan Grzegorz Bara.

Zdjęcia można zobaczyć na stronie: https://nowyzmigrod24.pl/wiadomosci/2773-turniej-pilki-szkol-podstawowych-o-puchar-wojta-gminy-nz.html

czwartek, 23 wrzesień 2021 10:14

Tenis stołowy

Napisane przez
Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Żmigrodzie

zaprasza chętnych uczniów na zajęcia z tenisa stołowego,

które odbywają się w poniedziałki i czwartki

w godz. od 15:00 do 17:00.

Zajęcia prowadzą panowie: Adam Durał i Mariusz Sporek.

Zapisy w GOK-u.

ZAPRASZAMY

piątek, 14 maj 2021 09:13

BENIAMINEK SOCCER SCHOOLS

Napisane przez
Strona 1 z 4