Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

niedziela, 05 styczeń 2020 13:50

Charytatywny Mecz Piłki Siatkowej

Napisane przez pedagog
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
W sobotę 4 stycznia 2020 roku kiedy to cała Polska śledziła skoki narciarskie w Innsbrucku oraz przygotowywała się do oglądania Gali Mistrzów Sportu,  w Nowym Żmigrodzie na hali został rozegrany Charytatywny Mecz Piłki Siatkowej  dla Zuzanny.

Zuzia to absolwentka naszej szkoły, która choruje na chłoniaka Hodgkinga.

W meczu zagrali: Drugoligowa Drużyna MKS „MOSIR” Jasło oraz zwycięzcy Amatorskiej Ligi Siatkówki Drużyna TAGORMET Jasło.

Pomysłodawcą i organizatorem tego meczu był nauczyciel wychowania fizycznego z naszej szkoły pan Stanisław Zoła.

Do wszystkich zebranych kilka miłych słów skierował Wójt Gminy Nowy Żmigród pan Grzegorz Bara.

Na widowni zasiedli licznie zgromadzeni kibice, a wśród nich najważniejsza bohaterka tego dnia Zuzia Bazan wraz z rodzicami i przyjaciółmi.

Obecni byli także m.in.: Przewodniczący Rady Gminy pan Henryk Strzelec, radny pan Piotr Kudłaty oraz sołtys wsi Sadki pani Jolanta Wygnał.

Niespodzianką dla wszystkich była możliwość oglądania srebrnego medalu Pucharu Świata, wywalczonego przez polskich siatkarzy w Japonii. Właścicielem tego medalu jest kapitan Drużyny MKS „MOSIR” Jakub Procanin. Oto krótka historia o tym jak stał się posiadaczem medalu. Trener Vital Heynen postanowił, że nie chce wystawiać srebrnego medalu na aukcji, tylko chce podarować go komuś, kogo historia najmocniej go poruszy. Ogłosił zatem konkurs na swoim Twitterze. Na konkurs wpłynęło 470 historii. Zwycięzcą został Jakub Procanin, którego historia najbardziej poruszyła trenera Heynena. Jakub także walczy z chorobą, jest po amputacji ręki, ale jak mówi nie poddaje się, walczy, gra w siatkówkę i chce być inspiracją dla wszystkich, którzy zmagają się z różnymi ciężkimi chorobami.

Podczas meczu rozegrano 4 sety, każdy z nich należał do drużyny MKS „MOSIR”, ale drużyna TAGORMET  dzielnie walczyła. Mecz sędziowała pani Barbara Gałuszka.

Pomiędzy setami można było podziwiać występy dwóch grup cheerleaderek z naszej szkoły. I grupa to uczennice z klasy 6a: Natalia Warzecha, Oliwia Przybyłowska, Maja Miśkowicz, Justyna Źrebiec i Otylia Baran. II grupa to uczennice z klasy 5a: Rita Wielgosz, Eliza Zoła, Klaudia Mastej i Barbara Jasionowicz.

Na uwagę zasługuje fakt, że uczennice zachęcone przez pana Zołę same opracowały układy choreograficzne, dobrały odpowiednie stroje, pompony i bardzo pięknie się zaprezentowały o czym świadczyły brawa publiczności.

Bardzo ważną role odegrał uczeń klasy 6a Wiktor Kania, który odpowiedzialny był za „przydzielanie punktów” drużynom oraz pełnił rolę DJ-a.

Pomoc przy organizacji meczu okazali także: absolwentki szkoły Kasia Musiał, Natalka Rak, Asia Głód; pracownik hali Sławomir Gracoń; Kamil Cygan z portalu www.nowyzmigrod24.pl oraz pisząca ten artykuł Joanna Kmieć.

Składamy serdeczne podziękowania Drużynie MKS „MOSIR” Jasło z trenerem Bartoszem Kilarem na czele i Drużynie TAGORMET Jasło za poświęcony czas i  rozegranie wspaniałego meczu.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie finansowe. Podczas spotkania udało się zebrać 3027 zł i 10 euro. Pieniądze zostały przekazane Zuzi i jej rodzicom, którzy serdecznie wszystkim dziękowali.

Cały czas możemy pomagać wpłacając pieniądze na leczenie:

Zuzanny Bazan – szczegóły https://fundacjaiskierka.pl/podopieczni/zuzanna-bazan-z-nowego-zmigrodu

Jakuba Procanina – szczegóły www.siepomaga.pl/nowa-reka-kuby

Czytany 153 razy