Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

Sukcesy

Sukcesy (103)

czwartek, 04 listopad 2021 07:46

Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki

Napisane przez
W dniu 27 października 2021 roku  uczniowie  naszej szkoły brali aktywny udział w akcji edukacyjno – informacyjnej „Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle”. „Słoneczne Dni” są kampanią o charakterze edukacyjnym i informacyjnym, której celem jest ochrona środowiska i klimatu poprzez wykorzystanie energii słonecznej, przy zastosowaniu kolektorów słonecznych i systemów fotowoltaicznych. Akcja skierowana była  w szczególności do dzieci i młodzieży ze szkół z terenu 22 gmin należących do Związku. Obejmowała wiele działań:  konkursy plastyczne o tematyce ekologicznej, quizy o tematyce upowszechniającej odnawiane źródła energii, wykłady o charakterze edukacyjnym, spoty edukacyjne. Jak podaje organizator, w akcji uczestniczyło ponad dwa tysiące uczniów z 21 gmin.

Nasi uczniowie brali udział we wszystkich obszarach i we wszystkich zdobyli wysokie miejsca. 

W konkursach plastycznych laureatami gminnymi zostali: 

a) w  kategorii klas I–IV:  Magdalena Świerzowska - kl. 2a 

b) w kategorii klas V–VIII:  Adam Źrebiec - kl. 7a,  Piotr Maresz -  kl. 8b

W quizach dla klasy 1-3  

I miejsce – Magdalena Świerzowska - kl. 2a
II miejsce – Anna Durał - kl. 2a
III miejsce – Kamila Kochanik  - kl. 2a

W quizach dla klasy 7-8  

I miejsce – Klaudia Mastej - 7a

Nagrody będą przekazane na adres szkoły po 15 listopada 2021 r.

opiekun uczniów - Barbara Świerzowska

  

czwartek, 12 sierpień 2021 17:25

Rozdanie nagród w konkursach biblijnych

Napisane przez
W dniu 18 czerwca 2021r. grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką pani Marii Gołębiowskiej – Bugno i pani Anny Bajorek udała się do Rzeszowa, gdzie w Instytucie Teologiczno – Pastoralnym  w obecności Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego oraz przedstawicieli kuratorium oświaty miało miejsce uroczyste wręczenie nagród i dyplomów finalistom oraz laureatom konkursów biblijnych organizowanych przez Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Osobą odpowiedzialną za organizację etapu szkolnego i rejonowego konkursów w Szkole Podstawowej w Nowym Żmigrodzie oraz za przygotowanie uczniów była pani katechetka – Maria Gołębiowska – Bugno.
piątek, 02 lipiec 2021 12:18

NAGRODY WÓJTA GMINY DLA NAJZDOLNIEJSZYCH UCZNIÓW ROZDANE

Napisane przez
Z przyjemnością informujemy, że dziś 2 lipca odbyło się uroczyste rozdanie nagród Wójta Gminy dla uczniów ze szkół podstawowych w naszej gminie. Nagrody o charakterze motywacyjnym w postaci bonów upominkowych otrzymali uczniowie, którzy na świadectwie uzyskali najwyższą średnią oraz wzorowe zachowanie.
 
Nagrody otrzymało 27 uczniów w tym dziewięcioro z naszej szkoły:
Magdalena Nowacka - 5,78 (najwyższa średnia ocen w gminie);
Szymon Nawracaj, Rita Wielgosz - 5,33;
Maja Miśkowicz, Oliwia Przybyłowska - 5,29;
Natalia Łodzińska, Milena Mroczka, Piotr Maresz -  5,28;
Natalia Warzecha - 5,21

W rozdaniu nagród udział wzięli zaproszeni uczniowie, rodzice, dyrektor CUW pani Jolanta Brojek oraz Wójt Gminy Nowy Żmigród pan Grzegorz Bara, który osobiście wręczył nagrody wszystkim uhonorowanym.

Laureatom jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a rodzicom powodów do dumy.

Fotorelacja i wideo na stronie https://nowyzmigrod24.pl/wiadomosci/2547-wojt-gminy-wyroznil-najzdolniejszych-uczniow.html    

wtorek, 15 czerwiec 2021 08:53

Osiągnięcia uczniów w powiatowych konkursach chemicznych

Napisane przez
W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły brali udział w dwóch powiatowych konkursach chemicznych:
  1. Powiatowy Konkurs Chemiczny „Młody Chemik Eksperymentuje” organizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle. Konkurs był dwuetapowy.  Pierwszy etap odbywał się w macierzystej szkole podstawowej ucznia. Do drugiego etapu dostało się 20 uczniów, którzy uzyskali największą ilość punktów z pierwszego etapu.  Naszą szkołę reprezentował Bartosz Kudłaty z klasy 8b i zdobył III miejsce.
  2. XVIII Powiatowy  Konkurs Ekologiczno-Chemiczny organizowany przez Zespół Szkół nr 3 w Jaśle. Konkurs prowadzony był w formie jednoetapowej, uczniowie pisali test z zakresu problemów ekologicznych i zadań chemicznych, których zakres wykraczał poza materiał nauczania chemii i ekologii w szkole podstawowej. Uczniowie z naszej szkoły zajęli: I miejsce Bartosz Kudłaty– ucz. kl. 8b, II miejsce Milena Mroczka – ucz.  kl.8a

Opiekun uczniów - Barbara Świerzowska

   

wtorek, 08 czerwiec 2021 13:02

Powiatowy Konkurs Matematyczny „Matematyk na medal”

Napisane przez
31 maja bieżącego roku, po rocznej przerwie związanej z pandemią, ponownie już po raz 17 - sty Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Władysława Findysza – Męczennika zorganizowała i przeprowadziła Powiatowy Konkurs Matematyczny „Matematyk na medal”. Jak co roku patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Nowy Żmigród – p. Grzegorz Bara, on też ufundował nagrody dla uczestników konkursu. Odpowiedzialnymi za organizację konkursu oraz przygotowanie zadań konkursowych byli nauczyciele matematyki – p. Teresa Niemiec i p. Mirosław Biernacki. Główne cele konkursu to m.in. mobilizowanie uczniów do rozwijania zdolności i umiejętności matematycznych, zachęcanie do rozwijania uzdolnień matematycznych, wyszukiwanie talentów matematycznych środowisk wiejskich. W konkursie uczestniczyło 26 uczniów, uzdolnionych i zainteresowanych matematyką, z następujących miejscowości: Cieklin, Kąty, Łężyny, Łysa Góra,  Nienaszów, Nowy Żmigród. W I części konkursu mieli do rozwiązania w ciągu 40 minut 15 zadań zamkniętych. W II - również 40 minutowej części – uczniowie zmierzyli się z trzema otwartymi zadaniami. W przerwie, pomiędzy częściami konkursu, dla uczestników przewidziany został posiłek ufundowany przez Radę Rodziców. Konkurs rozstrzygnięto w tym samym dniu.   Wyniki przedstawiają się następująco:

Laureaci:

  1. Martyna Frodyma – SP Cieklin
  2. Magdalena Nowacka – SP Nowy Żmigród
  3. Michał Adamik – SP Nowy Żmigród
       Julia Głowaty  –  SP Cieklin
       Kacper Pęcak – SP Nowy Żmigród

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą matematyczną. Dziękujemy nauczycielom - opiekunom uczniów za przygotowanie ich do konkursu. Podziękowania kierujemy również dla Pań pracujących w kuchni za przygotowanie posiłków.

Organizatorzy: Teresa Niemiec, Mirosław Biernacki

poniedziałek, 24 maj 2021 10:48

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO W MAGURSKIM PARKU NARODOWYM

Napisane przez
Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny w MPN. Z przyjemnością informujemy, że wśród nagrodzonych znaleźli się także uczniowie z naszej szkoły. Oto wyniki:

w kategorii  klas III - I miejsce zajęła  Maja Maresz,

w kategorii klas V - I miejsce zdobył Oliwier Wokurka,

wyróżnienie Karolina Musiał i Gabriela Cichoń,

w kategorii klas VI - I miejsce zdobył  Adam Źrebiec.

 

Gratulujemy wysokich miejsc.

Barbara Tomaszewska

 

„Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów."

Kartezjusz

W marcu 2021 roku w II Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle  odbył się VI Rejonowy Turniej Literatury dla klas VIII szkół podstawowych. Konkurs obejmował znajomość wybranych nowel i biografii Bolesława Prusa.

Od uczestników rywalizacji wymagano szczegółowej wiedzy na temat życia i twórczości autora oraz dobrej orientacji w problematyce następujących nowel: Kamizelki”, „Katarynki”, „Z legend dawnego Egiptu”, „Powracającej fali”, „Na wakacjach”.

W bieżącym roku w konkursie uczestniczyli uczniowie z 13 szkół naszego regionu. Zgodnie z regulaminem szkołę mogła reprezentować tylko jedna osoba.

VI edycja turnieju przebiegała w szczególnych warunkach -  młodzież w reżimie sanitarnym pisała test sprawdzający wiadomości z podanego zakresu.  Po raz kolejny godnie uczestniczyliśmy w tych zmaganiach.

Naszą szkołę reprezentowała Ania Mroczka z klasy 8a, która zajęła trzecie miejsce i znalazła się w gronie laureatów tego turnieju. W kwietniu ogłoszono wyniki konkursu.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy oraz przyznano im dodatkowe punkty do szkół ponadpodstawowych.

Do turnieju uczennicę przygotowała pani Iwona Turek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

wtorek, 27 kwiecień 2021 11:56

Konkurs PCK ,,Najpiękniejszy stroik wielkanocny’’

Napisane przez
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowym Żmigrodzie po raz kolejny uczestniczyli w powiatowym konkursie „Najpiękniejszy stroik wielkanocny”, zorganizowanym przez Zarząd Rejonowego PCK w Jaśle. Zadaniem uczestników było wykonanie oryginalnego i estetycznego stroika wielkanocnego. To wyzwanie podjęło 16 uczniów, którzy samodzielnie zaprojektowali i wykonali świąteczne ozdoby. Byli to: Klaudia Forma kl. 4a, Nikola Kasprzyk kl. 4a, Tymoteusz Reichert kl. 4b, Norbert Skalski kl. 4b, Aleksandra Durał  kl. 4b, Agnieszka Źrebiec kl. 4b, Tymoteusz Gołębiowski – Bugno kl. 5a, Marcelina Nawracaj kl. 7a, Wiktoria Mędrek kl. 7a, Anna Olearska kl. 7a, Natalia Warzecha kl. 7a, Jolanta Więcek kl. 7b, Patrycja Żurkiewicz kl. 7b, Emilia Rajca kl. 7b, Milena Głowacka kl. 7b, Piotr Maresz kl. 7b.

Wzorem ubiegłych lat Polski Czerwony Krzyż w Jaśle przygotował 70 paczek ze świątecznymi produktami, które trafiły przed Wielkanocą do najbardziej potrzebujących – ludzi starszych, chorych i samotnych. Do każdej paczki dołączony był stroik wykonany przez uczniów. Wśród nagrodzonych 5 prac znalazły się dwie z naszej szkoły: I miejsce zdobyła Milena Głowacka z kl. 7b oraz  IV miejsce zdobył Piotr Maresz z kl.7b.

Nagrodzonym uczniom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom składamy podziękowania za włączenie się w działalność charytatywną PCK.

Dzięki Wam święta wielkanocne były dla wielu ludzi piękniejsze niż zwykle.

Barbara Świerzowska

    

wtorek, 05 styczeń 2021 17:58

Co drzewo widziało?

Napisane przez
Uczniowie  naszej szkoły brali udział w konkursie organizowanym przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle pt. „Co drzewo widziało?” Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych klas IV – VIII z terenu 22 Gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki tj. Miasto Jasło, Biecz, Brzostek, Brzyska, Chorkówka, Czarna, Dębica, Dębowiec, Jasło, Jedlicze, Jodłowa, Kołaczyce, Krempna, Nowy Żmigród, Osiek Jasielski, Pilzno, Sękowa, Skołyszyn, Szerzyny, Tarnowiec, Żyraków, Miasto Dębica. Zadaniem uczniów było wyobrazić sobie historię, którą mogło by opowiedzieć im drzewo rosnące w parku miejskim, przed szkołą czy w ogrodzie przy domu oraz stworzyć opowiadanie, kończące się morałem proekologicznym. Celem konkursu było zwrócenie uwagi młodzieży na rolę jaką pełnią drzewa – podniesienie świadomości oraz kształtowanie postaw ekologicznych, wzbudzenie zrozumienia konieczności ochrony środowiska lokalnego.  Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów naszej szkoły. W wyniku eliminacji wyłoniono prace 5 uczniów, które zostały wysłane do ZGDW w Jaśle. Byli to:  Jolanta Więcek - kl. 7b, Patrycja Żurkiewicz – kl. 7b, Natalia Warzecha – kl. 7a, Michał Adamik  - kl. 8b,  Karol Gronek – kl.8b.

Udział w konkursie przyczynił się do popularyzacji i promocji walorów przyrodniczych, rozwoju zainteresowań przyrodniczych, wzmocnieniu zamiłowania i szacunku do otaczającej przyrody wśród młodzieży.

31 grudnia 2020 roku organizatorzy konkursu ogłosili wyniki.

Michał Adamik -   kl. 8b zdobył wyróżnienie.

Opiekun uczniów Barbara Świerzowska

 

czwartek, 17 grudzień 2020 17:11

Sukces naszych uczennic w konkursie fotograficznym

Napisane przez
W bieżącym roku szkolnym siedem uczennic naszej szkoły wzięło udział w XII Międzygminnym Konkursie Fotograficznym pod tytułem „Martwa natura z książką” organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Dębowcu oraz Filią Biblioteczną w Cieklinie pod patronatem Wójta Gminy Dębowiec. Zadaniem uczestników było samodzielne wykonanie maksymalnie trzech zdjęć ułożonej przez siebie martwej natury, a niezbędnym elementem tej kompozycji miała być książka. No i udało się! Trzy uczennice odniosły sukces:

Barbara Jasionowicz – uczennica klasy 6a – II miejsce,

Emilia Szczurek – uczennica klasy 6b – III miejsce,

Nikola Kmiecik – uczennica klasy 6b zdobyła wyróżnienie.

Serdecznie gratuluję zwycięzcom,
dziękuję wszystkim uczestnikom i zapraszam do udziału w konkursie za rok.

 

Bibliotekarz – Elżbieta Mezglewska - Kochanik


Strona 1 z 11