wtorek, 06 lipiec 2021 13:23

Sukces naszych Ósmoklasistów na egzaminie!

W maju br. uczniowie klas ósmych „z biciem serca” przystąpili do Egzaminu Ósmoklasisty. Rozwiązywali testy z j. polskiego, matematyki i j. angielskiego. Pomimo przerwy w stacjonarnej nauce spowodowanej pandemią koronawirusa uczniowie znakomicie przygotowali się pracując zdalnie i systematycznie korzystając z konsultacji w szkole. W efekcie osiągnęli bardzo dobre wyniki.

Wyniki uczniów naszej szkoły w porównaniu z wynikami pozostałych uczniów w naszej gminie, w powiecie, województwie i w całym kraju przedstawia poniższa tabela:

Egzamin  Szkoła Powiat  Gmina Województwo Kraj
język polski  65 %  62 %  62 %  62 %  60 %
matematyka  51 %  47 %  42 %  49 %  47 %
język angielski  58 %  62 %  53 %  65 %  66 %

Najlepsze wyniki z języka polskiego uzyskali:

Magdalena Nowacka     8a   -   100 %
Karolina Banaś               8a   -   89 %
Igor Śmiałowski             8a   -   89 %

Najlepsze wyniki z matematyki:

Magdalena Nowacka     8a   -   100 %
Bartosz Kudłaty              8b   -   96 %

Najlepsze wyniki z języka angielskiego:

Magdalena Nowacka     8a   -   98 %
Karolina Banaś               8a   -   93 %
Natalia Łodzińska          8a   -   93 %
Michał Adamik                8b   -   91 %

Na szczególną uwagę zasługuje też indywidualny wynik naszej uczennicy Magdaleny Nowackiej: 100% z języka polskiego (laureatka konkursu kuratoryjnego), 100% z matematyki, 98% z języka angielskiego. Gratulujemy!

Te wyniki pozwalają stwierdzić, że dzięki wytężonej pracy uczniów i nauczycieli, dobrze zorganizowanemu kształceniu zdalnemu, systematycznym konsultacjom odnieśliśmy sukces. Serdecznie gratuluję wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom. Absolwentom życzę dostania się do wybranych przez siebie szkół ponadpodstawowych.

Alicja Witkowska