wtorek, 21 grudzień 2021 19:50

Akcja „WYLOSUJ ANIOŁA”

Okres przed Bożym Narodzeniem to czas, w którym szczególnie otwieramy nasze serca dla innych. Wielu z nas chętnie bierze udział w różnych akcjach charytatywnych, wykazując empatię i wspierając  potrzebujących.

Uczniowie klasy 5b nie tylko uczestniczyli w szkolnej akcji „Szlachetna paczka”, ale podjęli zadanie skierowane do swoich rówieśników. Cała klasa włączyła się w projekt Fundacji  „Gdy Liczy się Czas” zatytułowany „WYLOSUJ ANIOŁA”. Na lekcji wychowawczej uczniowie napisali kartki do dzieci leczonych na oddziałach  onkologicznych lubelskiego szpitala. Na kolorowych pocztówkach przekazali nie tylko świąteczne życzenia, ale przede wszystkim - pozytywne słowa wsparcia, otuchy i wiary w wyzdrowienie.

Każdy uczeń napisał dwie kartki - do chłopca lub dziewczynki, co zostało zaznaczone na kopercie. Chociaż nie wiemy, do kogo trafią pocztówki, wierzymy, że ten drobny gest wywoła uśmiech, odczaruje smutek i trud leczenia, umili choć na chwilę czas spędzany w szpitalu.

Kartki zostały wysłane do lubelskiej fundacji, która przekaże je do wylosowania dzieciom przebywającym na leczeniu. Akcja „WYLOSUJ ANIOŁA’’ jest bezterminowa, więc na pewno ponownie weźmiemy w niej udział. Nawet mały gest może uczynić świat lepszym.

Uczniowie klasy 5b