czwartek, 21 kwiecień 2022 14:55

Akcja Żonkile 2022

W  tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowym Żmigrodzie włączyli się po raz pierwszy do udziału w akcji Żonkile 2022.

Dla dzieci i młodzieży zaplanowano szereg działań mających przybliżyć historię holokaustu i wydarzeń związanych z wybuchem powstania w Getcie Warszawskim. Ta historia związana jest także z naszym regionem gdzie przed II wojną światową zamieszkiwała społeczność żydowska. Chcemy, aby historia o tych ludziach, została zapisana w pamięci dzieci.

W ramach akcji podjęto następujące działania:
Na zajęciach w świetlicy szkolnej zostały przygotowane papierowe żółte żonkile.
Odbyły się lekcje według materiałów edukacyjnych udostępnionych przez Muzeum Polin.
Grupa uczniów z panią dyrektor i nauczycielami  uczestniczyła w apelu pamięci zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną na rynku w Nowym Żmigrodzie.
Wolontariusze z klasy VIIa z wychowawcą rozdawali papierowe żonkile pracownikom w Urzędzie Gminy w Nowym Żmigrodzie.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję.

Bernadeta Olejko - wicedyrektor

Fotorelację można zobaczyć na https://nowyzmigrod24.pl/wiadomosci/3015-akcja-zonkile-na-zmigrodzkim-rynku-zdjecia-wideo.html