piątek, 20 listopad 2015 07:13

Ziemniakami jesień się zaczyna ...

23 września, w pierwszy dzień kalendarzowej jesieni, klasy czwarte pożegnały lato. Tego dnia zamiast lekcji odbyła się wycieczka, podczas której uczniowie obchodzili Święto Pieczonego Ziemniaka. Czwartoklasiści gościli na placu zabaw w restauracji „Szeran” w Samoklęskach, gdzie czekało ich wiele atrakcji. Klasy IVa i IVb rywalizowały w ciekawych konkurencjach sportowych i intelektualnych. Najpierw uczniowie wysłuchali listu od pana Ziemniaka, dzięki któremu poznali historię tego warzywa. Następnie każdy mógł się sprawdzić w slalomie, skokach w workach, rzucie ziemniakiem do celu, zbieraniu ziemniaków na czas. Dzieci wymieniały również potrawy z ziemniaków, wymyślały rymy oraz układały wierszyk z rozsypanki wyrazów. Każda konkurencja była punktowana. Szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, to znów na drugą stronę, by ostatecznie zakończyć się wynikiem 91:91. Obie klasy dostały pamiątkowe dyplomy i słodkie nagrody. Zawody wyzwoliły nie tylko ogromne emocje, ale i doping, bo każdy uczeń startował w jakiejś konkurencji. Po zmaganiach dzieci częstowały się kiełbaską z grilla i oczywiście... pieczonymi ziemniakami. To było bardzo udane powitanie jesieni ! Dzień ten zorganizowali wychowawcy: pani Małgorzata Tłuściak i pan Tomasz Źrebiec.

Czytany 844 razy Ostatnio zmieniany piątek, 20 listopad 2015 15:43