piątek, 10 grudzień 2021 18:21

Wyjazd na lodowisko

9 grudnia, słoneczna pogoda, kilka stopni mrozu  to idealny dzień na wyjazd na lodowisko. 53 uczniów naszej szkoły (z klas IV-VIII) wraz z opiekunami, zaopatrzonych w czapki, rękawiczki i oczywiście maseczki wyjechało do Krosna doskonalić jazdę na łyżwach.

Celem wycieczki było popularyzowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego, nauka i doskonalenie umiejętności jazdy na łyżwach,  integracja młodzieży szkolnej oraz oczywiście dobra zabawa.

Organizatorem wyjazdu był nauczyciel wychowania fizycznego pan Stanisław Zoła.

Po wejściu na taflę lodową okazało się, że niektórzy świetnie radzą sobie na lodzie. Tym, którzy stawiali „pierwsze kroki”  w nauce jazdy na łyżwach oprócz opiekunów i starszych kolegów pomagały zaprzyjaźnione „pingwiny”. Bardzo pomocna okazała się również „banda”. Byli też tacy, którzy zaliczyli kilka upadków, ale i tak na lodowisku panowała świetna atmosfera, wszystkim dopisywał doskonały humor.

1,5 godziny minęło bardzo szybko i niestety trzeba było opuścić lodowisko. Aby zregenerować utracone siły udaliśmy się do restauracji McDonald's, a następnie do kina Helios na zabawny, a zarazem wzruszający film familijny ,,Clifford. Wielki czerwony pies".

W drodze powrotnej wszyscy uznali, że wyjazd był bardzo udany i należy go powtórzyć.

Opiekunami byli: p. S. Zoła,  p. A. Hućko, p. K. Jurkowska i p. J. Kmieć.