wtorek, 07 czerwiec 2022 14:42

Turniej barażowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt w Nowym Żmigrodzie

W dniu 31 maja 2022 roku na hali sportowej w Nowym Żmigrodzie,  odbył się wojewódzki turniej barażowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. O jedno miejsce premiowane awansem do finału wojewódzkiego  walczyło trzy zespoły: Szkoła Podstawowa w Żołyni, Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Mielcu, Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie.

Po wyrównanej walce w której  wszystkie spotkania kończyły się tie – breakami do finału wojewódzkiego awansowała Szkoła Podstawowa z Mielca, Szkoła Podstawowa z Nowego Żmigrodu zajęła drugie miejsce, trzecia była Szkoła Podstawowa w Żołyni. Najlepszą zawodniczką zawodów została wybrana  Maja Miśkowicz z Nowego Żmigrodu. Ostatecznie Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie zakończyła rozgrywki na 5 miejscu w województwie na 1148 szkół.

Organizatorem zawodów był pan Stanisław Zoła, a nad sportowym przebiegiem zawodów czuwali panowie Grzegorz Janusz sędzia PZPS i pan Antoni Hućko .

Organizatorzy zawodów składają serdeczne podziękowania wójtowi Gminy Nowy Żmigród panu Grzegorzowi Barze, dyrekcji Szkoły Podstawowej w Nowym Żmigrodzie, pracownikom szkolnej stołówki i obsłudze hali sportowej.

Wyniki zawodów

SP Mielec – SP Nowy Żmigród 2:1 (21:25) (25:22) (15:11)

SP Mielec – SP Żołynia 2:1 (11:25) (25:23) (16:14)

SP Nowy Żmigród – SP Żołynia 2:1 (25:23) (20:25) (15:13)