wtorek, 24 październik 2017 15:01

Rajdy piesze dla młodzieży

Propagując zdrowy styl życia Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie wyszła z propozycją spędzania wolnego czasu w pięknych zakątkach Beskidu Niskiego dla młodzieży gimnazjalnej z terenu naszej gminy. Przyjęty program wycieczek turystycznych zakłada zdobycie 18 szczytów w Beskidzie Niskim o różnym stopniu trudności − od 641 m n.p.m. do 997 m n.p.m. Wycieczki prowadzi Tadeusz Wójcik – przewodnik beskidzki, ratownik GOPR, instruktor narciarstwa, pilot, kierownik i organizator wycieczek. Najwytrwalsi, którzy zaliczą wszystkie szczyty zdobędą odznakę Korona Beskidu Niskiego. Z naszej szkoły w rajdach uczestniczy grupa ok. czterdziestu uczniów.

Pierwsza wyprawa miała miejsce 26 kwietnia, a jest celem było zdobycie szczytu Tokarnia (778 m n.p.m., rejon Karlikowa).

Drugi wyjazd był w okolice Wysowej 17 maja, gdzie gimnazjaliści wyszli na szczyt Kozie Żebro (847 m n.p.m. rejon Wysowej).

Trzeci z cyklu rajdów odbył się 14 czerwca gdzie młodzież udała się na szczyt Magury Wątkowskiej (846 m n.p.m.).

26 września gimnazjaliści zdobyli najwyższy szczyt pasma – położoną pomiędzy Wysową a Krynicą – Lackową (997 m n.p.m.).

10 października miała miejsce kolejna wyprawa − tym razem szczyt − Łysa Góra nad Kątami (641 m n.p.m.).

17 października na młodzież z naszej szkoły czekała Magura Małastowska (813 m n.p.m.).

Piechurom zawsze towarzyszy wspaniała pogoda i dopisują dobre humory. Na koniec każdego rajdu jest ciepły posiłek.

fot. UG NowyŻmigród