czwartek, 09 styczeń 2020 09:00

Laury w konkursie recytatorskim „Polscy Nobliści w Dziedzinie Literatury”

„Nic dwa razy się nie zdarza
i nie zdarzy. Z tej przyczyny
zrodziliśmy się bez wprawy
i pomrzemy bez rutyny(…).”

Wisława Szymborska „Nic dwa razy”

Koniec roku kalendarzowego przyniósł sukces uczennic naszej szkoły w konkursie recytatorskim, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury. Konkurs zorganizowali dyrekcja i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie.  W rywalizacjach uczestniczyło 17  uczniów  klas VII i VIII z sześciu szkół podstawowych. Uczestnicy  zaprezentowali wiersze i fragmenty prozy polskich noblistów – Henryka Sienkiewicza, Władysława Reymonta, Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej lub Olgi Tokarczuk. Jury wytypowało trzech laureatów (I, II, III miejsce) oraz przyznało 5 wyróżnień.

I miejsce w konkursie zdobyła  Karolina Hnat z klasy VIII b za interpretację utworów „Nienawiść” oraz „Nic dwa razy” Wisławy Szymborskiej. Uczennicę przygotowała pani Iwona Turek.

Wyróżnienie zdobyła Karolina Kochanik z klasy VIII a. Uczennicę przygotowała pani Małgorzata Tłuściak.

Uczennicom i opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w 2020 roku !

zdjęcia Anna Kostrząb