czwartek, 04 listopad 2021 07:46

Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki

W dniu 27 października 2021 roku  uczniowie  naszej szkoły brali aktywny udział w akcji edukacyjno – informacyjnej „Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle”. „Słoneczne Dni” są kampanią o charakterze edukacyjnym i informacyjnym, której celem jest ochrona środowiska i klimatu poprzez wykorzystanie energii słonecznej, przy zastosowaniu kolektorów słonecznych i systemów fotowoltaicznych. Akcja skierowana była  w szczególności do dzieci i młodzieży ze szkół z terenu 22 gmin należących do Związku. Obejmowała wiele działań:  konkursy plastyczne o tematyce ekologicznej, quizy o tematyce upowszechniającej odnawiane źródła energii, wykłady o charakterze edukacyjnym, spoty edukacyjne. Jak podaje organizator, w akcji uczestniczyło ponad dwa tysiące uczniów z 21 gmin.

Nasi uczniowie brali udział we wszystkich obszarach i we wszystkich zdobyli wysokie miejsca.

W konkursach plastycznych laureatami gminnymi zostali:

a) w  kategorii klas I–IV:  Magdalena Świerzowska - kl. 2a

b) w kategorii klas V–VIII:  Adam Źrebiec - kl. 7a,  Piotr Maresz -  kl. 8b

W quizach dla klasy 1-3

I miejsce – Magdalena Świerzowska - kl. 2a
II miejsce – Anna Durał - kl. 2a
III miejsce – Kamila Kochanik  - kl. 2a

W quizach dla klasy 7-8

I miejsce – Klaudia Mastej - 7a

Nagrody będą przekazane na adres szkoły po 15 listopada 2021 r.

opiekun uczniów - Barbara Świerzowska

Madzia Świerzowska