wtorek, 12 kwiecień 2022 21:09

XX POWIATOWY KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ – SKOŁYSZYN 2022

Tematem tegorocznej edycji  XX Powiatowego Konkursu Grafiki Komputerowej – Skołyszyn 2022. był  projekt witacza.

Witacz jest formą przydrożnej reklamy, to znak ustawiany przy wjeździe do miejscowości, miasta, gminy w celu promocji oraz powitania przyjeżdżających osób.

Zadaniem uczestników konkursu było  zaprojektowanie witacza swojej miejscowości/lub swojej gminy/lub powiatu jasielskiego.

Projekt miał zawierać nazwę miejscowości, gminy lub powiatu, nawiązywać do charakteru i dziedzictwa kulturowego danej miejscowości, gminy, powiatu.

Komisja konkursowa oceniała walory plastyczne pracy (kompozycja, przestrzeń, barwa), zgodność z tematem, twórcze podejście do zadania plastycznego (pomysłowość, oryginalność), samodzielność, znajomość i umiejętność wykorzystania narzędzi programów graficznych oraz estetykę wykonania.

W gronie wyróżnionych znalazła się praca
naszej uczennicy klasy VII Zuzanny Leputy,
która zajęła III miejsce w kategorii uczniów klas VII - VIII

Gratuluję uczennicy sukcesu w konkursie.

Renata Piątkowska