poniedziałek, 12 kwiecień 2010 12:37

I Powiatowy Turniej Wiedzy „1 z 12”

I Powiatowy Turniej Wiedzy „1 z 12”

W dniu 9 kwietnia 2010 r. w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle odbył się I Powiatowy Turniej Wiedzy  „1 z 12”. Pytania turniejowe dotyczyły interdyscyplinarnej wiedzy gimnazjalisty na poziomie klasy trzeciej. Do Turnieju zostało zgłoszonych 43 uczniów z 12 gimnazjów powiatu jasielskiego: Zespołu Szkół Miejskich nr 4 w Jaśle, Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Publicznego Gimnazjum w Krajowicach, Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle, Gimnazjum w Dębowcu, Gimnazjum w Tarnowcu, Gimnazjum w Nowym Żmigrodzie (Małgorzata Ziomek, Krzysztof Borek, Łukasz Gajoski, Dawid Ziemba, Rafał Szot), Gimnazjum w Lipnicy Dolnej, Gimnazjum w Łężynach, Gimnazjum nr 3 w Szebniach, Gimnazjum w Osieku Jasielskim, Gimnazjum w Skołyszynie. Turniej złożony był z II etapów. W pierwszym etapie trwającym 30 min. uczniowie rozwiązywali test zawierający 30 pytań zamkniętych, gdzie należało wybrać 1 z 4 możliwych odpowiedzi. Poprawne odpowiedzi nanoszone były następnie na karty odpowiedzi dołączone do testu. Za każdą poprawną odpowiedź uczestnik otrzymał 1 pkt. W czasie półgodzinnej przerwy komisja (w składzie: Małgorzata Przybyło, Anna Skórska i Urszula Budziak) poprawiała prace uczniów, natomiast uczestnicy brali udział w zajęciach przygotowanych przez Zespół Szkół nr 4 w Jaśle. Do drugiego etapu – finału zostało zakwalifikowanych 12 uczestników – finalistów, którzy uzyskali największą liczbę punktów w pierwszym etapie. Byli to: Andrzej Jureczko, Weronika Madej, Michał Wójcik,  Świątek Zuzanna – Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Maciej Jaracz i Agnieszka Patyk – Zespół Szkół Miejskich nr 4 w Jaśle, Anna Bernal– Publiczne Gimnazjum w Krajowicach, Tomasz Trzeciak – Gimnazjum w Dębowcu, Małgorzata Ziomek i Łukasz Gajoski – Gimnazjum w Nowym Żmigrodzie, Tomasz Ciężabka i Kamil Bazan – Gimnazjum w Osieku Jasielskim. Natomiast pozostali uczestnicy Turnieju kibicowali swoim kolegom. W finale Turnieju uczniowie udzielali ustnych odpowiedzi na 5 pytań (w czasie 3 sekund na każdą odpowiedź), wylosowanych przez siebie, z listy przygotowanych przez komisję pytań finałowych. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymali 3 pkt. Uzyskane punkty w I i II etapie Turnieju zostały sumowane i zadecydowały one o kolejności zajętego w Turnieju miejsca. „Jedną z dwunastu” została Małgorzata Ziomek z Gimnazjum w Nowym Żmigrodzie. Małgosia uzyskała maksymalną liczbę punktów w obu etapach. II miejsce zajął Łukasz Gajoski, także z Gimnazjum w Nowym Żmigrodzie. Finaliści zajmujący miejsca 1 – 5 uzyskali tytuły laureatów Turnieju. Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Po zakończeniu Turnieju finaliści, Pan Robert Niemiec dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle oraz przewodnicząca Komisji Turnieju Lucyna Budziak udzielili wywiadu do radia VIA.  Serdecznie gratulujemy finalistom i życzymy dalszych sukcesów.