czwartek, 06 maj 2010 15:45

Porozmawiajmy o uzależnieniach

„Porozmawiajmy o uzależnieniach”

W dniu 21.04.2010 r. odbył się etap powiatowy II Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych „Porozmawiajmy o uzależnieniach” dla uczniów szkół gimnazjalnych zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Jaśle przy współudziale Urzędu Miasta w Jaśle. Celem konkursu było promowanie wśród młodzieży zachowań korzystnych dla zdrowia z wykorzystaniem form teatralnych, edukacja i zmobilizowanie młodzieży do poszerzenia wiedzy na temat szkodliwości używania tytoniu (w tym biernego i czynnego palenia), picia alkoholu i używania narkotyków oraz kreowanie wizerunku młodego człowieka wolnego od nałogów. W Przeglądzie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie w składzie: Dominika Musiał, Angelika Wygnał, Marcelina Głowa, Filip Krawczyk, Michał Kłosowski, Paweł Kusz, Maciej Jutran i Szymon Białoń. Młodzież pod opieką pedagoga szkolnego Joanny Kmieć przygotowała przedstawienie o tematyce antyalkoholowej pt.; AQA VITAE (woda życia). Młodzi aktorzy w niezwykle ciekawej inscenizacji przedstawili jak szkodliwe jest używanie alkoholu. Dźwięk werbla bił na alarm uświadamiając jak uzależnienie niszczy człowieka. Były także wiersze, piosenki o tej tematyce. Podkreśleniem tego problemu były stroje uczniów: czarne koszulki z białymi napisami np.; NIE PIJĘ, NIE PALĘ, NIE BIORĘ … Dominika, Angelika, Marcelina, Filip, Michał, Paweł, Maciej i Szymon wspaniale odegrali swoje role. Jury konkursu składające się z przedstawicieli: Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaśle, Urzędu Miasta w Jaśle oraz Powiatowego Koordynatora Sieci Szkół Promujących Zdrowie wyłoniło zwycięzców. Nasza szkoła zajęła III miejsce w tym Przeglądzie. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Jaśle i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Jaśle.