niedziela, 14 kwiecień 2013 20:43

Zostań Poliglotą 2013

Napisane przez Natalia Leputa
10 kwietnia 2013r. o godzinie 9:00 w Gimnazjum nr 1 w Jaśle odbył się konkurs „Zostań Poliglotą”. W tym turnieju wzięło udział dwanaście zespołów z klas drugich szkół gimnazjalnych. Z Zespołu Szkół  im. bł. ks. Władysława Findysza w Nowym Żmigrodzie do etapu międzygimnazjalnego, po wcześniejszych eliminacjach szkolnych, dostali się Aleksander Krzanowski -język angielski oraz Marcin Hućko -język  niemiecki. Konkurs na tym etapie składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Część pisemna trwała dwie godziny i zawierała test leksykalno-gramatyczny, rozumienie tekstu słuchanego oraz elementy wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Sześć zespołów zakwalifikowało  się do części drugiej, która polegała na przeprowadzeniu rozmowy na wylosowany temat oraz odpowiedzi na zadane pytania . Jedna osoba z grupy  odpowiadała w języku angielskim, a druga w języku niemieckim. Następnie komisja, która składała się z siedmiu osób, wybrała zwycięzców etapu powiatowego. Na podium znalazły się trzy zespoły, które uzyskały największą liczbę punktów. Przedstawiciele szkoły z Nowego Żmigrodu zajęli trzecie miejsce. Każdy uczestnik turnieju otrzymał symboliczną nagrodę oraz dyplom.