czwartek, 17 marzec 2016 12:01

Komputer bez tajemnic

4 marca br. w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle odbył się Powiatowy Konkurs Informatyczny „Komputer bez tajemnic”, którego celem była popularyzacja technologii informatycznych wśród uczniów gimnazjów powiatu jasielskiego. Konkurs był podzielony na 2 etapy. Pierwszy miał formę testu wielokrotnego wyboru, uczestniczyło w nim 21 osób z 8 szkół. Dziesięcioro najlepszych uczestników, którzy przeszli do etapu drugiego, miało do wykonania zadania praktyczne, obejmujące montaż i obsługę komputera. 5 miejsce zajął uczeń naszej szkoły Jakub Idzik z klasy Ia. Opiekunem była pani Renata Piątkowska - nauczycielka informatyki. W konkursie wzięli udział także: Bartek Bazan i Eryk Zięba z klasy IIb. Uczestnicy, którzy zajęli miejsca od 4 do 10 otrzymali nagrody w postaci: książek o tematyce informatycznej, łamigłówek logicznych, myszy komputerowych oraz pendrive’y.