środa, 25 maj 2016 08:09

"Matematyk na medal"

24 maja 2016 r. odbyła się już 13 edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego „Matematyk na medal”. Organizatorami konkursu byli pani Teresa Niemiec i pan Mirosław Biernacki nauczyciele Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie.  Konkurs przeprowadzony był w sali Gminnego Ośrodka Kultury. Laureaci i finaliści tego konkursu otrzymują dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół średnich. W konkursie udział wzięło 21 gimnazjalistów z następujących szkół: Kąty, Łężyny, Nienaszów, Osiek Jasielski oraz Nowy Żmigród.
Konkurs trwał 80 minut i składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie mieli do rozwiązania 15 zadań zamkniętych, w drugiej zaś – 3 zadania otwarte. Po zakończonym konkursie uczniowie w oczekiwaniu na wyniki zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez panie z naszej kuchni.
Poziom wiedzy i umiejętności  uczestników konkursu był bardzo wysoki. Laureatami tegorocznego konkursu zostali:
1. Natalia Kusz - ZS w Nowym Żmigrodzie
2.Grzegorz Sochacki – Gimnazjum Kąty,
3.Kinga Kopa – ZS Nowy Żmigród.
Finaliści to: Melania Kulisz – ZS Nienaszów, Dominika Świątek – ZS Nienaszów, Marta Osika – ZS Nowy Żmigród, Radosław Piątek – ZS Nowy Żmigród. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę rzeczową. Sponsorem nagród był Wójt Gminy Nowy Żmigród – Pan Grzegorz Bara. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników. Podziękowania składamy również nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do konkursu oraz wszystkim osobom, które pomogły w jego organizacji.
tekst: współorganizator konkursu Mirosław Biernacki
zdjęcia: GOK