wtorek, 07 czerwiec 2016 14:18

XIII Międzywojewódzki Konkurs „Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza”.

31 maja 2016 uczniowie z ZS w Nowym Żmigrodzie brali udział w XIII Międzywojewódzkim Konkursie „Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle. Konkurs ten wszedł już w tradycję naszej szkoły, uczniowie od 13 lat aktywnie biorą w nim udział. Opiekunem uczniów jest pani Barbara Świerzowska - nauczycielka chemii. W tym roku w trzech kategoriach: poetyckiej, plastycznej i wiedzy uczestniczyli uczniowie 10 gimnazjów z terenu województw: podkarpackiego i małopolskiego. Uczniowie z naszej szkoły w każdej z kategorii zdobyli wysokie lokaty.
W kategorii plastycznej: I miejsce zajęła Gabriela Klich z klasy 3a, II miejsce Kamila Rak z klasy 3a oraz IV miejsce  Gabriela Hućko z klasy 1a. W kategorii poetyckiej wyróżnienie otrzymała Julianna Stoś z klasy 2a. Z kolei w ramach zmagań z zakresu wiedzy historyczno – chemicznej IV miejsce zdobyła drużyna w składzie: Anna Dorociak z kl. 3a, Gabriela Klich z kl. 3a i Adrian Baran z kl. 3b.
Konkurs ten jest umieszczony w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, ustalonym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2016/17.