poniedziałek, 09 październik 2017 17:36

II miejsce w konkursie drużynowym „Przyrodnik na medal”

3 października już po raz 8 odbył się konkurs wiedzy przyrodniczej "Przyrodnik na medal" zorganizowany przez Magurski Park Narodowy. W konkursie wzięło udział 5 trzyosobowych drużyn ze szkół: w Cieklinie, Tylawie, Nowym Żmigrodzie, Głojscach i Krygu. Naszą szkołę reprezentowały: Justyna Wilk, Anna Zdebik i Gabriela Hućko z klasy 3a gimnazjum, opiekun – Joanna Kmieć. W tym roku konkurs rozgrywany był na ścieżce przyrodniczej „Kiczera”. Na trasie o długości 2,5 km było XI punktów kontrolnych, gdzie uczestnicy rozwiązywali zadania i zdobywali punkty. Trzeba było wykazać się m.in. znajomością roślin Magurskiego Parku Narodowego, wiedzieć jak wygląda nadobnica alpejska, wiedzieć w którym kierunku lecą żurawie na zimę i potrafić odpowiednio posegregować odpady. Po podliczeniu punktacji nastąpiło ogłoszenie wyników. Nasza drużyna zajęła II miejsce i otrzymała super nagrody, których sponsorem była firma Eko Trade Organizacja Odzysku Opakowań S.A. z Jasła. Zakończenie konkursu odbywało się na miejscu ogniskowym ścieżki „Kiczera”. Można było posilić się gorącym bigosem, kiełbaską, herbatą i pysznym ciastem. Konkurs zakończono pamiątkowymi zdjęciami, które można zobaczyć na facebook'owej stronie MPN.