poniedziałek, 28 maj 2018 14:01

I miejsce Justyny Wilk w konkursie plastycznym organizowanym przez ZGDW w Jaśle

W dniu 25 maja 2018r. na  Rynku w Żyrakowie odbyły się „Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki”. „Słoneczne Dni” są kampanią o charakterze edukacyjnym i informacyjnym, której celem jest ochrona środowiska i klimatu poprzez wykorzystanie energii słonecznej, przy zastosowaniu kolektorów słonecznych i systemów fotowoltaicznych. W ramach „słonecznego wydarzenia” Związek Gmin Dorzecza Wisłoki realizuje akcję edukacyjną skierowaną w szczególności do dzieci i młodzieży ze szkół z terenu 22 gmin należących do Związku tj. Miasta Jasła oraz Gmin: Biecz, Brzostek, Brzyska, Chorkówka, Czarna, Dębica, Miasto Dębica, Dębowiec, Jasło, Jedlicze, Jodłowa, Kołaczyce, Krempna, Nowy Żmigród, Osiek Jasielski, Pilzno, Sękowa, Skołyszyn, Szerzyny, Tarnowiec i Żyraków.
Gminę Nowy Żmigród reprezentowały uczennice naszej szkoły:  siostry Ewelina i Justyna Wilk oraz Wiktoria Zięba. Justyna zajęła I miejsce w konkursie plastycznym. Tematem konkursu był plakat o tematyce ekologicznej, promującej oszczędzanie energii oraz odnawialne źródła energii takie jak energię słoneczną, wiatrową, wodną i geotermalną oraz ukazującej korzyści dla człowieka i środowiska związane z ich wykorzystaniem, wykonany techniką mieszaną.  Ewelina wykonywała pracę na miejscu podczas imprezy. Wiktoria otrzymała wyróżnienie w w/w konkursie. Opiekunem uczennic była pani Barbara Świerzowska. Dziewczynki otrzymały dyplomy i cenne nagrody, które wręczali: Przewodniczący Zarządu Związku Gmin Dorzecza Wisłoki pan Andrzej Czernecki, wójt Tarnowca pan Jan Czubik oraz wójt Żyrakowa pan  Marek Rączka.
Akcja  „Słoneczne Dni” obejmowała: „bieg po słońce”, quizy, gry i zabawy oraz konkursy plastyczne. Imprezie towarzyszyły występy artystyczne i wokalne. Były atrakcje z udziałem artystów z teatru ulicznego Wagabunda. Na zakończenie imprezy wystąpiła Roksana Węgiel.