piątek, 07 czerwiec 2019 10:56

„Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki”

(1 głos)
W dniu 31 maja 2019 roku uczniowie  naszej szkoły brali udział  w akcji edukacyjno–informacyjnej „Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki”, które odbyły się na Rynku w Jaśle. „Słoneczne Dni” są kampanią o charakterze edukacyjnym i informacyjnym, której celem jest ochrona środowiska i klimatu poprzez wykorzystanie energii słonecznej, przy zastosowaniu kolektorów słonecznych i systemów fotowoltaicznych. W ramach „słonecznego wydarzenia” Związek Gmin Dorzecza Wisłoki realizuje akcję edukacyjną skierowaną w szczególności do dzieci i młodzieży ze szkół z terenu 22 gmin należących do Związku tj. Miasta Jasła oraz Gmin: Biecz, Brzostek, Brzyska, Chorkówka, Czarna, Dębica, Miasto Dębica, Dębowiec, Jasło, Jedlicze, Jodłowa, Kołaczyce, Krempna, Nowy Żmigród, Osiek Jasielski, Pilzno, Sękowa, Skołyszyn, Szerzyny, Tarnowiec i Żyraków.

Akcja obejmowała: „bieg po słońce”, pokazy solarne, gry i zabawy oraz konkursy plastyczne. Imprezie towarzyszyły występy artystyczne i wokalne. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowym Żmigrodzie brali udział we wszystkich kategoriach:

- "bieg po słońce”, czyli bieg finałowy zwycięzców eliminacji gminnych.  Gminę Nowy Żmigród reprezentowali uczniowie naszej szkoły z klasy 6: Wiktoria Lipińska,  Malwina Roman, Tomasz Barzycki, Kacper Pęcak. Opiekunem  uczniów był pan Tomasz Źrebiec.

-  konkursy plastyczne - dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów: dla młodzieży z klas  IV – VI szkół podstawowych  oraz VII-VIII szkół podstawowych i III gimnazjum na najlepszy plakat o tematyce ekologicznej, promującej oszczędzanie energii oraz odnawialne źródła energii takie jak energię słoneczną, wiatrową, wodną i geotermalną oraz ukazującej korzyści dla człowieka i środowiska związane z ich wykorzystaniem. W tej dziedzinie Ewelina Wilk, ucz. kl 7a – zdobyła I miejsce oraz Magdalena Nowacka , ucz. kl. 6 wyróżnienie. Opiekunem uczennic była pani Barbara Świerzowska.

Uczestnicy zawodów i konkursów otrzymali dyplomy  i atrakcyjne nagrody.

Słoneczne Dni ze ZGDW

Zdjęcia Tomasz Źrebiec