środa, 04 maj 2022 16:32

Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie: zawody, rozgrywki, turnieje 28 kwietnia – 30 kwietnia 2022r.

1. Międzygminny Turniej Piłki Nożnej Halowej Chłopców Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Nowy Żmigród 28.04.2022r.

2. Międzygminny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Nowy Żmigród 29.04.2022r.

3. Międzygminny Turniej Piłki Siatkowej „OPEN” o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy  Nowy Żmigród 30.04.2022r.

W halowym turnieju piłki nożnej, uczestniczyło 10 drużyn z następujących szkół: SP Samoklęski, SP Cieklin, SP Nowy Żmigród (kl.8),  SP Łężyny, SP Łysa Góra, SP Nowy Żmigród (kl.7), SP Kąty, SP Nienaszów, SP Krempna, SP Osiek Jasielski.

1 miejsce SP Osiek Jasielski
2 miejsce SP Łężyny
3 miejsce SP Nienaszów
4 miejsce SP Katy
5 miejsce SP Samoklęski
6 miejsce SP Nowy Żmigród (kl. 8)
miejsca 7-10 SP Nowy Żmigród (kl-7), SP Krempna, SP Cieklin, SP Łysa Góra.

W turnieju piłki siatkowej dziewcząt szkół podstawowych wzięło udział 5 drużyn z następujących szkół: SP Nowy Żmigród, MOSIR Dukla, SP Osobnica, SP Dębowiec, SP Samoklęski.

1 miejsce Nowy Żmigród
2 miejsce SP Dębowiec
3 miejsce  MOSIR Dukla
4 miejsce SP Osobnica
5 miejsce SP Samoklęski

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana  Maja Miśkowicz ze  Szkoły Podstawowej w Nowym Żmigrodzie.

Do turnieju piłki siatkowej w kategorii „OPEN” zgłosiło  się 4 drużyny: „TAGORMET” – JASŁO, ŁĘŻYNY, KĄTY  i „CZARDASZ”OSIEK.

1 miejsce „CZARDASZ” Osiek
2 miejsce „TAGORMET” Jasło
3 miejsce Łężyny
4 miejsce Kąty

MVP  turnieju został wybrany Tomasz Lubaś z drużyny „CZARDASZA”Osiek.

Celem zawodów było: popularyzowanie i podnoszenie poziomu gry w piłkę nożną i  w siatkówkę, propagowanie zasad fair-play w rywalizacji sportowej.

Koordynatorem turniejów był nauczyciel wychowania fizycznego pan Stanisław Zoła.

Zawody prowadzili i sędziowali: panowie Tomasz Źrebiec i Antoni Hućko.

Organizatorzy zawodów składają gorące podziękowania pani Beacie Przybyłowskiej za przygotowanie poczęstunku dla wszystkich uczestników.

Fundatorami nagród dla wszystkich zawodników byli: Wójt Gminy Nowy Żmigród pan Grzegorz Bara oraz Przewodniczący Rady Gminy Nowy Żmigród pan Henryk Strzelec.

FOTORELACJA: Międzygminny Turniej Piłki Nożnej Halowej Chłopców Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Nowy Żmigród

FOTORELACJA: Międzygminny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Nowy Żmigród

tekst i zdjęcia - nauczyciele wychowania fizycznego SP w Nowym Żmigrodzie