środa, 11 grudzień 2019 13:17

Krajobrazy dorzecza Wisłoki

6 grudnia 2019 r. w Jasielskim Domu Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród finalistom oraz laureatom  konkursu fotograficznego  „Krajobrazy dorzecza Wisłoki” z udziałem Burmistrzów i Wójtów Gmin Dorzecza Wisłoki. Celem konkursu było zaprezentowanie na fotografiach piękna obszaru dorzecza Wisłoki  i ciekawych miejsc przyrodniczych tego obszaru, zachęcenie do zainteresowania się środowiskiem przyrodniczym, przyczynienie się do kształtowania postaw proekologicznych, popularyzacji i promocji walorów przyrodniczych, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, rozwijanie artystycznego spojrzenia na otaczającą przyrodę, popularyzacja walorów turystycznych dorzecza Wisłoki oraz popularyzacja wiedzy o Związku Gmin Dorzecza Wisłoki.

W kategorii „szkoły podstawowe i ponadpodstawowe” 64 szkoły z 20 gmin nadesłały fotografie konkursowe od 116 uczniów. Komisja Konkursowa w składzie: Grzegorz Zarzyka – Fotograf, Maria Lignar – Dyrektor Biura Związku Gmin Dorzecza Wisłoki Angelika Halibożek – Pracownik Związku Gmin Dorzecza Wisłoki wyłoniła  finalistów I, II i III miejsca oraz przyznała dodatkowe wyróżnienia.  Ponadto, na szczeblach gminnych wybrano łącznie 37 laureatów.  Z Gminy Nowy Żmigród nagrodę oraz dyplom laureata otrzymali uczniowie naszej szkoły: Tymoteusz Gołębiowski–Bugno, kl. 4a i Kinga Kostrząb – kl.8a (wyróżnienie dodatkowe). Opiekunem uczniów była pani Barbara Świerzowska.

Podczas uroczystości wręczenia nagród wszyscy uczestnicy oraz opiekunowie mieli możliwość wysłuchania koncertu w wykonaniu muzyków ze Snowskiej Szkoły Muzycznej z Ukrainy i artystów z Jasielskiego Domu Kultury.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Barbara Świerzowska