czwartek, 31 marzec 2022 08:40

Osiągnięcia uczniów na konkursach przedmiotowych

W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie uczestniczyli w licznych konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty. Tradycyjnie osiągają w nich bardzo dobre wyniki.  Dawid Kuczała,  uczeń klasy VI a Szkoły Podstawowej w Nowym Żmigrodzie, uzyskał tytuł finalisty w XXVII edycji Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia". Po przejściu eliminacji na etapie szkolnym i rejonowym wziął udział w finale wojewódzkim, który odbył się 18 marca 2022 r. w Klubie Garnizonowym 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Uczestnicy w tym konkursie musieli wykazać się szeroką wiedzą i umiejętnościami  z zakresu historii Polski  oraz  historii powszechnej w XVI - XVII wieku a także opanować szczegółowe wiadomości dotyczące dziejów oręża polskiego w tym czasie. Opiekunem przygotowującym ucznia jest Pan Ryszard Turek.
Gratulujemy Dawidowi wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst i zdjęcie Ryszard Turek