piątek, 03 styczeń 2020 09:02

„MAGURSKIE KRAJOBRAZY”

12 grudnia 2019r. w Magurskim Parku Narodowym ogłoszone zostały wyniki XIV edycji  konkursu plastycznego „Magurskie krajobrazy”. Na konkurs nadesłano łącznie 323 prace z 41 szkół podstawowych oraz innych placówek oświatowych z całej Polski .

Prace oceniono w trzech kategoriach wiekowych:

Kategoria I: klasy I-III (182 prace)
Kategoria II: klasy IV-VI (87 prace)
Kategoria III: klasy VII-VII (54 prace)

Z naszej szkoły również wysłano kilkanaście prac. Opiekunem uczniów była Barbara Tomaszewska. Wśród  nagrodzonych i wyróżnionych znalazły się prace uczniów z naszej szkoły.

W kategorii I wyróżnienie otrzymała  Maja Maresz za pracę „Jesienne klimaty w Beskidzie Niskim”

Kategoria II   II miejsce  zajęła Rita Wielgosz za pracę „Diabli Kamień”

W kategorii III wyróżnienie otrzymała Kinga Kostrząb za pracę „Magurskie wzgórza”

Jury przyznało  także dodatkowe wyróżnienia pracom, które ujęły czymś szczególnym:

Dwie uczennice z naszej szkoły otrzymały takie wyróżnienie:

Za delikatność: Eliza Zoła „Wodospad w Magurskim Parku Narodowym”

Za uchwycenie wyjątkowości miejsca i winobluszcz: Klaudia Mastej „Świerzowa Ruska – Kapliczka Św. Rodziny”

Dodatkowo prace następujących uczniów wzięły udział w wystawie pokonkursowej: Mileny Głowackiej, Karoliny Banaś, Mileny Mroczki,  Miłosza Masteja i  Artura Frydrycha.

Barbara Tomaszewska

Kategoria II   II miejsce  zajęła Rita Wielgosz za pracę „ Diabli Kamień”

W kategorii III wyróżnienia otrzymała Kinga Kostrząb za pracę :”Magurskie wzgórza”

Za delikatność: Eliza Zoła „Wodospad w Magurskim Parku Narodowym”