środa, 24 czerwiec 2020 17:32

Zakończenie zajęć drugiej edycji Szkoły Młodych Chemików 2019/2020

W czerwcu  br. zakończyły się zajęcia realizowane w ramach projektu POWER „Politechnika Młodych Odkrywców”. Naszą szkołę reprezentowały: Karolina Kochanik i Ewelina Wilk z klasy 8a. Opiekunem uczennic była pani Barbara Świerzowska.  Do projektu zakwalifikowało się  tylko 65 uczniów z podkarpackich szkół. Uczniowie zostali podzieleni na 5 osobowe grupy laboratoryjne. Wszystkie zajęcia odbywały się w laboratoriach Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej.

„Szkoła Młodych Chemików” to cykl zajęć warsztatowych skierowany do uczniów pragnących poszerzyć wiedzę i rozwinąć swoje zainteresowania w dziedzinie chemii. Zajęcia miały za zadanie spełnienie oczekiwań uczniów związanych z poznaniem podstawowych zjawisk oraz ich zastosowaniem. Uczestnictwo w projekcie zapewniło „Młodym Chemikom” możliwość samodzielnej pracy w laboratorium i pozwoliło na pogłębienie wiedzy, a jej przyswojenie było łatwiejsze dzięki bezpośredniemu zaangażowaniu uczniów.

Niewielkie grupy zajęciowe sprzyjały komfortowej pracy laboratoryjnej w naukowej atmosferze.  Każdy z uczniów, mógł samodzielnie przeprowadzić interesujące eksperymenty pod czułym okiem trenerów – na co dzień nauczycieli akademickich Wydziału Chemicznego PRZ.

W opinii uczniów wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe, a i trenerzy chwalili uczniów za ich zaangażowanie i chęć chemicznego poznania świata. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Nowym Żmigrodzie, za zasponsorowanie kosztów wyjazdu naszym uczennicom.

Barbara Świerzowska