wtorek, 05 styczeń 2021 17:58

Co drzewo widziało?

Uczniowie  naszej szkoły brali udział w konkursie organizowanym przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle pt. „Co drzewo widziało?” Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych klas IV – VIII z terenu 22 Gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki tj. Miasto Jasło, Biecz, Brzostek, Brzyska, Chorkówka, Czarna, Dębica, Dębowiec, Jasło, Jedlicze, Jodłowa, Kołaczyce, Krempna, Nowy Żmigród, Osiek Jasielski, Pilzno, Sękowa, Skołyszyn, Szerzyny, Tarnowiec, Żyraków, Miasto Dębica. Zadaniem uczniów było wyobrazić sobie historię, którą mogło by opowiedzieć im drzewo rosnące w parku miejskim, przed szkołą czy w ogrodzie przy domu oraz stworzyć opowiadanie, kończące się morałem proekologicznym. Celem konkursu było zwrócenie uwagi młodzieży na rolę jaką pełnią drzewa – podniesienie świadomości oraz kształtowanie postaw ekologicznych, wzbudzenie zrozumienia konieczności ochrony środowiska lokalnego.  Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów naszej szkoły. W wyniku eliminacji wyłoniono prace 5 uczniów, które zostały wysłane do ZGDW w Jaśle. Byli to:  Jolanta Więcek - kl. 7b, Patrycja Żurkiewicz – kl. 7b, Natalia Warzecha – kl. 7a, Michał Adamik  - kl. 8b,  Karol Gronek – kl.8b.

Udział w konkursie przyczynił się do popularyzacji i promocji walorów przyrodniczych, rozwoju zainteresowań przyrodniczych, wzmocnieniu zamiłowania i szacunku do otaczającej przyrody wśród młodzieży.

31 grudnia 2020 roku organizatorzy konkursu ogłosili wyniki.

Michał Adamik -   kl. 8b zdobył wyróżnienie.

Opiekun uczniów Barbara Świerzowska