wtorek, 27 kwiecień 2021 11:56

Konkurs PCK ,,Najpiękniejszy stroik wielkanocny’’

(1 głos)
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowym Żmigrodzie po raz kolejny uczestniczyli w powiatowym konkursie „Najpiękniejszy stroik wielkanocny”, zorganizowanym przez Zarząd Rejonowego PCK w Jaśle. Zadaniem uczestników było wykonanie oryginalnego i estetycznego stroika wielkanocnego. To wyzwanie podjęło 16 uczniów, którzy samodzielnie zaprojektowali i wykonali świąteczne ozdoby. Byli to: Klaudia Forma kl. 4a, Nikola Kasprzyk kl. 4a, Tymoteusz Reichert kl. 4b, Norbert Skalski kl. 4b, Aleksandra Durał  kl. 4b, Agnieszka Źrebiec kl. 4b, Tymoteusz Gołębiowski – Bugno kl. 5a, Marcelina Nawracaj kl. 7a, Wiktoria Mędrek kl. 7a, Anna Olearska kl. 7a, Natalia Warzecha kl. 7a, Jolanta Więcek kl. 7b, Patrycja Żurkiewicz kl. 7b, Emilia Rajca kl. 7b, Milena Głowacka kl. 7b, Piotr Maresz kl. 7b.

Wzorem ubiegłych lat Polski Czerwony Krzyż w Jaśle przygotował 70 paczek ze świątecznymi produktami, które trafiły przed Wielkanocą do najbardziej potrzebujących – ludzi starszych, chorych i samotnych. Do każdej paczki dołączony był stroik wykonany przez uczniów. Wśród nagrodzonych 5 prac znalazły się dwie z naszej szkoły: I miejsce zdobyła Milena Głowacka z kl. 7b oraz  IV miejsce zdobył Piotr Maresz z kl.7b.

Nagrodzonym uczniom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom składamy podziękowania za włączenie się w działalność charytatywną PCK.

Dzięki Wam święta wielkanocne były dla wielu ludzi piękniejsze niż zwykle.

Barbara Świerzowska