środa, 12 maj 2021 09:20

Anna Mroczka laureatką Rejonowego Turnieju Znajomości Literatury

„Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów."

Kartezjusz

W marcu 2021 roku w II Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle  odbył się VI Rejonowy Turniej Literatury dla klas VIII szkół podstawowych. Konkurs obejmował znajomość wybranych nowel i biografii Bolesława Prusa.

Od uczestników rywalizacji wymagano szczegółowej wiedzy na temat życia i twórczości autora oraz dobrej orientacji w problematyce następujących nowel: Kamizelki”, „Katarynki”, „Z legend dawnego Egiptu”, „Powracającej fali”, „Na wakacjach”.

W bieżącym roku w konkursie uczestniczyli uczniowie z 13 szkół naszego regionu. Zgodnie z regulaminem szkołę mogła reprezentować tylko jedna osoba.

VI edycja turnieju przebiegała w szczególnych warunkach -  młodzież w reżimie sanitarnym pisała test sprawdzający wiadomości z podanego zakresu.  Po raz kolejny godnie uczestniczyliśmy w tych zmaganiach.

Naszą szkołę reprezentowała Ania Mroczka z klasy 8a, która zajęła trzecie miejsce i znalazła się w gronie laureatów tego turnieju. W kwietniu ogłoszono wyniki konkursu.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy oraz przyznano im dodatkowe punkty do szkół ponadpodstawowych.

Do turnieju uczennicę przygotowała pani Iwona Turek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!