wtorek, 15 czerwiec 2021 08:53

Osiągnięcia uczniów w powiatowych konkursach chemicznych

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły brali udział w dwóch powiatowych konkursach chemicznych:
  1. Powiatowy Konkurs Chemiczny „Młody Chemik Eksperymentuje” organizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle. Konkurs był dwuetapowy.  Pierwszy etap odbywał się w macierzystej szkole podstawowej ucznia. Do drugiego etapu dostało się 20 uczniów, którzy uzyskali największą ilość punktów z pierwszego etapu.  Naszą szkołę reprezentował Bartosz Kudłaty z klasy 8b i zdobył III miejsce.
  2. XVIII Powiatowy  Konkurs Ekologiczno-Chemiczny organizowany przez Zespół Szkół nr 3 w Jaśle. Konkurs prowadzony był w formie jednoetapowej, uczniowie pisali test z zakresu problemów ekologicznych i zadań chemicznych, których zakres wykraczał poza materiał nauczania chemii i ekologii w szkole podstawowej. Uczniowie z naszej szkoły zajęli: I miejsce Bartosz Kudłaty– ucz. kl. 8b, II miejsce Milena Mroczka – ucz.  kl.8a

Opiekun uczniów - Barbara Świerzowska

fot. I LO w Jaśle