środa, 20 marzec 2013 18:21

V POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZY

Napisane przez mgr Maria Czajka
W środę 6 marca 2013r. w Gimnazjum nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Jaśle odbył się V Powiatowy Konkurs Przyrodniczy dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 72 uczniów z 13 szkół powiatu jasielskiego. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczestników - uczniów klasy VI a i VIb.
Celem konkursu było promowanie wiedzy z przyrody oraz  rozbudzanie zainteresowań tym przedmiotem. Wśród 22 nagrodzonych osób znalazły się uczennice naszej szkoły: Anna Dorociak z kl. VIa oraz Izabela Wokurka z kl. VIb. Niektórzy nasi uczniowie także zdobyli wysokie, jednak już niepunktowane miejsca.
Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą i zmierzyć się z uczniami innych szkół: Szkoły Podstawowej nr 1, 2, 4, 6, 8 i 11 w Jaśle, Szkoły Podstawowej w Osobnicy, Dębowcu, Osieku Jasielskim, Krajowicach, Łubnie Szlacheckim    i Opaciu.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.